Ajutor creare web script + API

Salutare,

As avea nevoie de ajutor de la cineva ce este priceput in PHP + API.

As dori sa creez un webpage (cred ca indicat ar fi php) daca aveti voi alta tehnologie, sunt deschis sa accept, care sa imi aduca zilnic un fisier .zip de pe un FTP server, ca ulterior acel .zip file sa fie dezarhivat si apoi reiese un fisier .txt care are diverse informatii (exista un header) si mai jos numere de telefon, data activarii, data expirarii, si alte informatii mai mult sau mai putin interesante pentru noi (toate sunt separate de o virgula, la fel si in header)

Acum dupa ce am acel fisier .txt sa imi fie afisate diverse informatii intr un webpage sub forma de tabel si la capat sa am functia “dezactivare” sau “delete” care aceasta functie sa apeleze un API ce de fapt dezactiveaza numarul care este pe o linie x, aditional pentru securitate as vrea ca in momentul ce se apasa “dezactivare” sa apara un popup message de confirmare (“chiar vrei sa dezactivezi numarul selectat?” Si imediat doua butoate Da / Nu)

Pe acea pagina sa se faca accesul doar pe baza de user si parola (eventual mai multi useri, nu doar unul)

In tabelul de mai sus eventual sa am posibilitatea de a adauga o noua coloana ce sa fie independenta de acel fisier .txt si cumva sa pot pune o denumire la fiecare numar (de ex un uid, ce sa nu se piarda la fiecare 24h cand se reactualizeaza lista)

Cred ca am cuprins toate punctele, daca am omis ceva cu siguranta se mai poate adauga dupa.

Regards,
Alex

Ps. Admini va rog da ma iertati, nu am stiut in ce categ da incadrez acest topic?! :weary::weary::weary:

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.