Ajutor homepage - alegere țară

Buna seara,

As avea nevoie de ajutor in a crea o pagina de start la un site, mai exact un homepage ce sa ma lase sa selectez tara (deoarece firma activeaza in mai multe tari)

Aici este am un exemplu http://www.poindus.com

Multumesc frumos.

Normal este ceva foarte simplu pentru cineva ce e in domeniu.

Am tot vazut (aici si prin alte parti) asemenea aprecieri si imi pun o intrebare: cum apreciati cat este de simplu daca voi nu stiti sa faceti si apelati la cineva?

In rest nimic de zis, mult succes in a gasi pe cineva care sa te ajute.

12 Likes

De obicei in programare nu e vorba de a câștiga o paine ci de a avea o viață normală. Adică o casa cu curte, 2 mașini dintre care una electrică, etc. Top 0,01% n stuff.

1 Like

@quicknetworksystems ți-am mutat subiectul în Oferte de muncă, pentru că asta cauți.

Ai fi putut evita discuțiile dacă nu aveai ultimul paragraf, pentru că da, nu ai cum estima dificultatea unui task dacă tu nu ai experiență în domeniu. (ai fi putut evita și „românului îi place să…”, luând în schimb comentariul lui @GeorgeJipa ca fiind unul constructiv)

Restul: încercați să vă abțineți de la offtopic.

4 Likes

Salut, te putem ajuta noi sa creezi acea pagina.
Cat despre simplitate vb in privat.

Toate cele bune

Daca nu ai rezolvat, te servesc eu :).

Salut, lasa-mi un numar de telefon sa te pot suna. Cred ca ar fi mai usor sa ma intelegi exact ce vreau. Mersi

0758612605

Salut. Te pot ajuta si eu in caz ca nu ai gasit pe cineva.

nu ar trebui ca acest detaliu sa fie trimis prin mesaj privat ?

1 Like

Mie mi s-a părut utilă discuția. Chiar eram curios ce detalii tehnice are site-ul. Personal am făcut i18n în python/django și e ceva de muncă.
Am trăit și eu discuții cu “e simplu, niște băieți vor 300$ să îmi facă site-ul” și am spus să se ducă la băieți. Lucrez pt extern. Mai obositor remote seara dar iese un ban.

Nu cred că mesajele trebuiau raportate și ascunse. Omul nu a înjurat. Discuția era interesantă pt mine :slight_smile:

Duminică plăcută, next topic.

3 Likes

Multe lucruri sunt foarte simple pentru cei care sunt in domeniu. Nimeni nu isi imagineaza ca un medic, in majoritatea cazurilor, depune un efort extraordinar, fizic sau intelectual, atunci cand ofera o consultatie; sau Kit Harington pentru cele cateva minute dintr-un episod din Games of Thrones. Bineinteles, nu vom contabiliza efortul facut pana sa ajunga acolo.

Ideea in care se fac astfel de remarci, cum e si cazul de fata, e de a transmite ca bugetul alocat e foarte mic.

2 Likes

As propune o soluție
Site-ul dat exemplu de OP folosește o simpla lista în html, lista care conține url-uri ale site-ului pt diferite limbi. Acesta soluție poate fi adaptata și în cazul homepage-ului

:slight_smile:
Pe site-ul respectiv acea lista este stilizata (css și js - probabil)
Capture2

Suplimentar, se poate adăuga și un cookie în care va fi stocat preferința limbii. Ex: lang=en, lang=ro

1 Like

Am sa raspund eu in locul lui OP avand in vedere ca probabil nu v-a mai intra prea curand pe forum si pentru faptul ca l-am ajutat sa rezolve problema. Site-ul pe care-l avea era facut cu wordpress. M-am folosit de tema pe care o avea instalata si i-am facut o pagina noua cu ce dorea el. Site-ul pe care l-a dat ca exemplu era doar un model pentru cum vrea sa arate acea pagina.

2 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.