Alternativa la file_get_contents or readfile PHP

N-am ce să zic de cât că you gotta put money to make money. Ori eşti mai deştept decât ei, ori le stochezi la tine.
Dar e egal cu zero pentru că lăţimea de bandă ce o ai nevoie în cazul ăsta e imensă.

E cum zicea cineva mai sus, tu practic te sugrumi din 2 sensuri la fiecare transfer, odată să-l iei de la alţii, şi încă odată ca să-l dai mai departe. E pur şi simplu wasteful.

Fără control asupra stocării nu poţi face nimic superior.

Bine, nici nu vreau să intru în detalii gen legalitate şi alte cele, se subînţeleg…

Realizez ca ma bag ca musca-n lapte, dar pentru ce vrei sa realizezi nu ar fi mai util un P2P (adica ceva in genul unui torrrent)?

Tehnic da, dar el probabil vrea să monetizeze treaba, deci îi trebuie interfaţă web pe care să afişeze reclamele :slight_smile:

Câștigi atât de mult să merite riscul legal?

https://webtorrent.io e cea mai buna solutie, dar omul nu are cunostintele necesare sa rescrie scriptul pentru ce vrea, respectiv functioneaza doar pe browsere mai noi.
Sa nu mai zic nimic ca asa oricine ii copiaza scriptul si face o copie a site-ului.

Am avut multi colegi care vroiau scripturi de genul. Eu am facut un crawler pentru un site cu filme pentru adulti care face embed automat cu iframe si traduce titlurile in tot felul de limbi, respectiv scoate keyword-uri de pe nisa adult cu api-ul bing si creeaza pagini noi, e total legal si iese peste 500 euro lunar. La cat de mare e nisa pot sa fie 10000 de copiii la acelasi script ca tot castigi destul.

Deci la torrente e conexiue TCP/UDP si nu toate torrentele functioneaza (doar untele track-ere care-mi sunt inutile,deoarece nu-s populare), ma rog, asa mi-a zis un prieten. Mi-ar fi convenit sa fac treaba asta,ideea e ca webtorrent si cei de la popcorn fac stream exact dupa site-ul lor,deci puteau manipula ceva,ma gandesc. Oricum e chestie de avansati,si tine mai mult de retelistica decat de programare,parerea mea.

E exact aceeasi problema, dar n-a zis nimeni ca nu iti poti face propriile torente. (in acest caz poti folosi botneti anonimi, si faci ce vrei cu ele daca nu incarci tu direct)

Iar astia,nu stiu ce tehnologie au folosit,totul e in javascript,este deductibil,insa se folosesc de un plugin pe care doar chrome-ul il are. N-ar fi o problema,dar nu poate fi pus online,deoarece nu este acel plugin necesar rularii scriptului.