As vrea niste recomandari de la voi,pentru o firma de hosting

1)Noroc si bine v-am gasit.
Astazi mi-am facut si eu cont pe acest forum.

2)Eu am un domeniu ro si luna viitoare imi expira contractul de hosting.
Eu in acest moment sunt la Webfactor,firma este din Cluj-Napoca,sunt la ei de 2 ani de zile.
Eu sunt multumit de Webfactor,dar n-ar strica de la voi niste recomandari.

Multumesc anticipat!

1 Like

Bine ai venit!

Ai putea începe prin a ne spune de ce vrei să renunți la webfactor :smile:

Eu tot la webfactor am hostingul si pana acum nu am avut vreun motiv sa renunt.

1)Multumesc pentru raspuns.
Eu sunt multumit de Webfactor,n-am avut probleme cu ei.Cand dadeam noaptea drumul la calculator,domeniul mergea super bine.Ma vede Dumnezeu daca mint acum.
Ca sa inchei,nu vreau sa plec de la Webfactor.

Succes!

Păi… în cazul ăsta eu îți recomand webfactor :smiley:

If it ain’t broke, don’t fix it.

3 Likes

nu am avut inca clienti care sa fie la webfactor asa ca nu stiu nimic despre ei, dar pot recomanda unde mi-a placut cum erau serviciile si mai ales suportul tehnic:

  1. clausweb.ro
  2. myhost.ro (a nu se confunda cu mxhost unde da, am avut si eu probleme)

Am o lista destul de mare cu hosturi unde nu recomand sa mergeti, din cauza diferitelor experiente avute de clientii mei cu acele hosturi, dar asta probabil necesita alt topic.

1 Like

Nu pot sa cred ca am vazut aceasta combinatie de cuvinte legata de clausweb. E plin internetul de cata nesimtire este la suportul lor tehnic.

On topic, singurii pe care ii pot recomanda pana acum sunt cei de la Hostway (ma rog, easyhost.com sau cum or fi acum). Faptul ca au suport tehnic telefonic la orice ora e mereu un plus. Pacat ca sunt cam scumpi.

1 Like

Mno, în trei luni eu am avut experiențe neplăcute cu webfactor cât n-am avut în 7 ani cu mxhost (sau un an și jumătate cu digital ocean). Asta nu inseamnă că nu pot fi și clienți mulțumiți (presupun că @Birkoff vorbește strict din experiență).

2 Likes

Nu spun ca nu ar fi si oameni multumiti, dar eu nu pot sa trec peste tonul cu care “domnu’ patron” vorbeste cu clientii lui. O spun si eu din experienta proprie si din ce alte povesti se mai gasesc pe web.

da, intr-adevar e plin netul cu discutii vechi si negative legate de claus, dar de prin 2014 incoace s-au restructurat, sa schimbat conducerea si la fel si suportul tehnic… personal am mai multi clientii la ei si de fiecare data cand am vrut ceva m-au servit repede (chiar si la 2 noaptea) fara probleme.
Nu recomand ceva pana nu il testez personal :smile:

1 Like

nu confunda mxhost cu myhost (2 firme diferite)

1 Like

Nu confund. Și, spre deosebire de tine, eu n-am avut probleme cu ei :smiley:

De asta am zis, dacă @FlorinAnghel este mulțumit cu webfactor, să rămână acolo. Este bătaia de cap prea mare cu migrarea datelor și, dacă nu nimerește un host bun din prima, va trebui să tot mute datele. Timp pierdut aiurea … :smile:

1 Like

Shared sau VPS? Poate se pricep mai puțin la una decât la alta.


Am dat de thread după ce ieri mi-a zis de webfactor ca ieftin și bun – m-am uitat la prețuri, mi s-a părut dubios de ieftin și am venit să fac research :slight_smile:

1 Like

Shared, dar se întâmpla în 2007. S-or fi schimbat lururile, nu știu…

1 Like

Eu sunt multumit cu webfactor, am niste conturi la ei de vreo 8 ani, dar am si ceva masini de la https://www.hetzner.de/ care sunt chiar mai ieftini (sub 5 euro / luna un vps)

3 Likes

o postare a fost mutată într-un nou subiect: Recomandare host pentru Prestashop