Backend nodejs-mongodb

caut ceva si nu imi e pre clar ce :slight_smile:
aveti idee unde gasesc o comparatie buna intre diferitele solutii de framework / backend (cu node + mongo) care ar putea fi folosite cu succes pentru o aplicatie react?

tks,

ceva real “life” sau un articol care sa fie comparatie?

incerc sa determin care este solutia potrivita pentru aplicatia pe care o am de construit, iar aplicatia e bazata pe front (cu react)…
asa ca incerc sa vin cu suportul potrivit pentru backend.
incepand de la o metoda solida si rapida de a modela si administra entitatile in db, trecand printr-o interfata comoda (de construit si utilizat) pentru a administra chestiile de acolo si nu in ultimul rand o metoda de a genera apiul care sa serveasca frontul.

cred ca am nevoie de elemente de framework, eventual cms + orice altceva mi-ar simplifica / ajuta munca si rezultatul pentru tot ce tine de backendul necesar aplicatiei react.

informatiile pot fi sub forma unui hint (pe care sa il documentez eu mai departe), a unui tabel comparativ, a unui articol, a unui demo, etc… practic orice m-ar putea directiona catre solutia mea.
nu astept sa imi serveasca cineva o solutie completa (nici nu cred ca ar avea cum), dar orice indiciu e apreciat.

tks,

inca de la prima interactiune cu mongo mi-a fost usor cu express + mongoose :slight_smile: Mi se pare destul de rapida dezvoltarea.

mai e si asta https://www.npmjs.com/package/mongodb-rest dar n-am apucat sa testez

1 Like