Caiet de sarcini pentru video.loghin.com

momentan pentru siteurile din systemul loghin VPS-ul satisface nevoile noastre. Avem mai multe siteuri in lucru (in masura fondurilor disponibile) asa ca am ales acest VPS doar pentru o chestiune de economie-

Mai bine iti pui link de youtube pe site ao iesi mai ieftin. Si se ocupa Youtube de scalabiliatate si alte bla bla bla uri de pe aici.

Este putin 4 tb pt video

Dar daca pun link pe youtube nu mai este un site de video Loghin ci youtube (ori nu), videoul vine redirectionat catre youtube (deci se iese afara din Loghin) sau ramine activ siteul de video loghin si incarca doar videoul de pe youtube pe playerul nostru (asta nu inteleg).

1 Like

O sa fie incorporat in site. Playerul youtube o sa fie.

Iesi si mai ieftin asa sai chiar pe moca
vezi aici

De exemplu

Daca intr-o zi pica Youtube s-a zis si cu video.loghin :stuck_out_tongue:

oare care are sanse sa pice mai des? yt sau vl?

Momentan sansele tind spre 0 in ambele cazuri avand in vedere ca vorbim despre Youtube si despre o platforma nefunctionala.

Greu de crezut ca va pica vreuna.

Interesanta discutia am sa vb de aceasta si cu dezvoltatori care mi-au propus colaborarea la acest site (desigur cu playerul youtube costurile vor fi mult inferioare fata de cele specificate la inceputul postului), ca intrebare finala va trebui sa suportam costuri (plati) fata de youtube intrucit ne gazduieste videourile sau ei isi vor coate bani din publicitate pe videourile noastre?

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.