Caut freelancer pentru construire magazin online in Wordpress

Salutare prieteni,

Ma bucur ca am gasit aceasta comunitate.

Incepator fiind, am inceput sa lucrez la un proiect de magazin online insa mi-am dat repede seama ca sunt depasit.

De aceea, am considerat ca este mai bine sa lucrez cu un colaborator (freelancer) experimentat care sa ma ajute sa duc proiectul la bun sfarsit ( mai exact, sa construiesc un magazin online folosind WooCommerce impreuna cu Beaver Builder Pro ).

Preferabil, freelancerul trebuie sa aibe cunostinte generale vaste despre ecommerce (pentru a putea oferii cele mai bune solutii / sfaturi).

Deasemenea, caut pe cineva care sa aibe experienta cu crearea de teme / modificare etc. cu o atentie si o intelegere ridicata a designului in general.

Despre proiect:

Magazin virtual ce vinde produse cosmetice si de sanatate (vitamine,ceaiuri,siropuri,leacuri etc).

Modele website (nu am fost lasat sa adaug mai mult de 2 linkuri):

hollandandbarrett punct com

greenpeople pct co pct uk

feelunique punct com

thebodyshop punct com

Tema folosita:
Astra Pro (detin deja) impreuna cu Beaver Builder Pro (detin deja)

Ca sa ofer un fel de hint, si ca sa intelegeti ce am in minte, am schitat o idee generala despre cum ar trebui sa arate homepageul (nu e batut in cuie): https://prnt.sc/sc9u27

Unul dintre cele mai importante aspecte pentru mine este felul in care arata totul (vizual).

Din punct de vedere al designului, imi doresc ca websiteul sa inspire profesionalism, designul sa fie unul curat, totul sa fie incadrat bine, culorile sa se potriveasca cu tema, elementele grafice sa fie cele potrivite si sa se potriveasca unele cu altele (butoanele, iconitele de free shipping, badges etc).
(La fel sa fie si pe mobil)
Pentru designul paginilor About Us, Contact Us, etc. ne vom inspira din alte surse.

Din punct de vedere al functionalitatii, consider ca WooCommerce face in mare parte cam tot ceea ce doresc.

Voi avea nevoie de sfaturi despre ce pluginuri sa aleg si uneori despre cum sa le configurez.

Exemple de plugins unde probabil voi avea nevoie de asistenta (ca sa le configurez / implementez corect): Social Media Login, Social Media Share, Filtru, Ajax Search etc.

De asemenea, mai e nevoie de ceva modificari la nivelul informatiilor afisate despre produs (vreau ca anumite informatii sa fie afisate diferit dpdv vizual, deasemenea vreau sa adaug niste campuri custom - exemplu SIZE: 500 ML ). Nici asta nu ar trebui sa reprezinte o problema deoarece exista deja solutii.

In plus, voi avea nevoie de ajutor de tot ce tine de configurare adrese email , forwards, etc.

Cu siguranta am uitat sa omit alte aspecte importante, astept orice intrebari de clarificare.

Va multumesc!

1 Like

Dear John,

Hope you are doing well!!

Please let me know if you are still looking for Developer as i am happy to assist you :slight_smile:

Awaiting your response.

Very Best Regards
Carter

Buna ziua,
S-a rezolvat problema cu cineva? Sau inca este nevoie de ajutor?
O zi frumoasa in continuare.

sa rezolvat, multumesc frumos.

1 Like

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.