Caut rails developers sau aspiranti de diverse soiuri

Tip vesel cu 14 ani de experienta pe web, dintre care de ultimii 8 ca freelancer, initiat in ruby/rails/coffeescript, am si mult clientside la activ si vreau sa ma extind spre rubymotion.

In prezent am mai multi clienti decat pot duce si caut sa formez o echipa care sa ma ajute in sensul asta, dupa cum urmeaza:

Mesteri(e) ruby/rails cu experienta

Clientul este din industria muzicala (partea de payments), iar proiectul curent este un backend care imparte banii din royalties.

Calitatea codului este destul de buna (lots of service classes) si sunt teste (rspec) aproape peste tot. Proiectul are prea mult cod si multe gem-uri pe alocuri, dar e o ocazie buna de practicat refactorizari si lucrat cu service classes intr-un proiect mare si folosit activ.

Part time flexibil (10-30h/sapt, 10-30eur/h) de la biroul meu din zona Armeneasca, Bucuresti.

Ucenici(e) ruby/rails/full-stack

Clientul e foarte misto - eu, iar proiectele sunt in mare parte cele la care lucrez in prezent pentru diversi clienti.

Vei lucra literalmente cot la cot cu mine (nu chiar pair programming, dar aproape), iar eu te voi ghida in incitantul proces al invatarii. Vei primi si task-uri, proiecte,teme de cercetare, code review, feedback si ajutor (bineinteles).

Vei capata experienta practica cu ruby, rails, coffeescript, html, css, si poate backbone si rubymotion.

E ok si daca ai experienta de web cu alte tehnologii, dar esti dispus(a) sa incerci si lucruri noi si sa treci pe rails.

Part time flexibil (20-40h/sapt, 200-400eur/luna) de la biroul meu din zona Armeneasca, Bucuresti.
Dupa 2-3 luni putem renegocia.

Contact

Trimite-mi un mesaj in care sa-mi spui de ce vom lucra bine impreuna si te voi contacta sa stabilim un interviu.
adresa: numele meu complet la gmail

2 Likes