Ce facem atunci cind nu suntem platiti?

Salutare tuturor,

Am lucrat in lunile aprilie-mai-iunie pentru o firma ca prestatar de servicii (programare) si inca nu am primit toti banii pentru ce am facut pentru ei.
De vreo luna tot incerc sa dau de ei (mail, telefon, skype)…dar degeaba.
Am semnat contract de prestari servicii cu ei.

Ati patit asa ceva ? cum pot oare rezolva problema ? se poate ajunge in instanta , unde pot reclama ?

1 Like

Incearca aici pe forum. Am intrat pe site-ul lor si am vazut o fata cunoscuta. cc @anon47016284

1 Like

Ce neseriosi, ipostorii dracului. Sa arda in iad **DevRevolution **. Sa dai banii baiatului, ati inteles :smiley:

Incearca sa vb cu un executor, daca contractul e ok, sumele sunt trecute in contract si poti demonstra ca ai livrat conform cerintelor contractului ii poti executa.

Nu am avut de-a face cu asa ceva pina acum…ce fel de executor ? exista special pentru IT ?

Cauta Birou Executor Judecatoresc pe Google Maps in zona ta, vezi niste review-uri si suna sa vezi daca te pot ajuta, unii nu se baga la sume mici, dar incearca.

1 Like

Îmi pare foarte rău că un fost colaborator de-al nostru, @lepildit, a hotărât să trateteze în mod public, aspecte ce țin de colaborarea noastră trecută (care nici măcar nu s-a încheiat) și care nici măcar nu sunt complete, corecte și puse în context.

Deși noi hotărâsem deja și urma să facem toate clarificările în privat, în mod oficial, semnând documente între noi, el s-a grăbit puțin, deși nu era cazul. :slight_smile:
Sper că va avea înțelepciunea și chibzuința să clarifice în cel mai scurt timp situația.

1 Like

Omul vorbeste de aprilie-iunie. Suntem cu un picior in noiembrie.

3 Likes

OK. Case closed.
Am intrat in legatura cu ei pina la urma, uimitor ce poate face un mesaj pe devforum.
Data viitoare nu mai apelez la tel, whatsapp, skype, merg direct pe devforum

6 Likes

Public shaming 101 :slight_smile:

3 Likes

Las asta aici: Cum poți ajuta DevForum.ro? :rofl:

2 Likes