Ce firme de consultanta ptr. deschidere rapida si usoara SRL?

Hei antreprenori!
Sunt curios sa aud daca ati folosit serviciile unei firme de consultanta pentru a va deschide SRL.
Ati avut ceva experiente placute (sau neplacute) cu anumite firme?

Eu mi-am f─âcut una singur ╚Öi una prin camera de comer╚Ť.
Legat de servicii, am v─âzut feedback destul de ok la https://approd.ro/

1 Like

Nu ai nevoie de nicio firm─â. Cite╚Öti ghidul oferit de ONRC, iar dac─â mai ai nel─âmuriri pe care nu le-ai deslu╚Öit, mergi la oficiul din jude╚Ťul de care apar╚Ťii. Acolo vei primi r─âspunsuri la toate ├«ntreb─ârile ╚Öi te vor ajuta s─â-╚Ťi alc─âtuie╚Öti dosarul de ├«nscriere (gratuit).

1 Like

Daca timpul tau valoreaza peste 100$ pe zi, ia-ti o firma de consultanta, altfel o sa te vanturi pe la ghisee vreo 2 zile in total.

4 Likes

eu am apelat la reinvent consulting (sediu pe la orhideea). ii recomand

2 Likes

Am colaborat de doua ori cu https://www.infiintarefirmaromania.ro, de fiecare data am fost foarte multumit.

Da, poti face si singur toate drumurile respective, insa o firma te scuteste de stat la ghisee si birocratie.

1 Like

Camera de comert judeteana m-a ajutat si pe mine acum 8 ani. In 48 ore era totul gata, si am primit factura pe care am putut-o introduce in conta. Doar contul bancar l-am deschis eu.

1 Like

Subscriu, nu mai avem ce ne plânge, e foarte simplu să deschizi un srl în Romania.

Cel mai simplu la camerele de comer╚Ť exist─â un birou care te ├«ndrum─â dar po╚Ťi ╚Öi direct.

1 Like

Multumesc ca v-ati luat din timp sa raspundeti! Inca nu stiu ce cale o sa urmez dar raspunsurile voastre mi-au mai clarificat nelamuririle. :slight_smile:

Am f─âcut mai multe opera╚Ťiuni ONRC prin intermediul Approd, inclusiv creeare ╚Öi modific─âri de firme.
De fiecare dat─â cu depunere online de c─âtre ei. Totul OK, mergi doar la final la ONRC s─â ridici documentele.

2 Likes

Am folosit acum cativa ani fabrica-de-firme, si au fost foarte okay ( pentru PFA atunci, dar fac de toate :smiley: )

1 Like