Ce tineti pe birou, care nu are legatura cu munca?

ma lupt sa gasesc uniball in NL dar nu este pe amazon inca (am avut unul mai demult din uk si da, stiu exact ce zici); sigur merg ok si pe hartie mai putin groasa

deocamdata stau pe stilouri, ceea ce ma duce la 100gsm+; cel mai mult mi-a placut asta spaniol cu elasticul f lat si elastic de stilou pe spine, dar nu era pe stock luna trecuta

daca vrei o surpriza placuta, incearca un midori grid

ce mi-ar place sa pot folosi carnete spiralate, sunt toate mai ieftine, din pacate ma deranjeaza mult contactul cu metalul si renunt la a nota in ele

Cele cu spirala sunt mai ergonomice pentru biroul meu daca deschid un A4 ocup jumatate din birou. Daca vrei uniball iti pot trimite eu din UK.

1 Like

Știi că… Windows are desktop-uri virtuale de la W10, da? :smiley:

stiu; nu e ce trebe, de alea folosesc din motive de corporatie

Eu permanentizez informatia pe A5, ala intra la fix pe birou. E drept ca un A4 deschis ar fi ideal, dar nici la mine nu este neaparat atata loc de pierdut. Poate de asta am eu obsesia cu tabla…

I might take you up on that :grinning:

o agendă, despre care tot cred că ar putea deveni utilă la un moment-dat.
momentul ăla dat n-a apărut în ultimii 8+ ani. dar nu știi niciodată când poate apărea. :slight_smile:

1 Like

O sursa de laborator IEMI 4108 din 1988. Merge perfect.

8 Likes

IQOS cand am apuca nervii :slight_smile:

Nu stiu ce semn este, dar mie un birou ordonat imi da o stare de bine. Bine, nu este cazul meu :grin:

2 Likes

In timpul lucrului se face dezordine. Mai ales cand nu e nimic digital.


Destul de putine: cola, cafea si bani

2 Likes

cafeaua are legatura cu munca, la mine :slight_smile:

1 Like

the kind of doors for a billionaires car, that open like this, not like this.

1 Like


Chestia albastră e un dispozitiv Software Defined Radio pt receptionat date… L-am folosit să citesc apometrul și să mă anunțe dacă consum prea multă apă… Mă gîndeam să văd dacă pot citi și contoarul de elecricitate, dar n-am apucat…

Celălalt e un tracker IOT cu GPS, LTE, WIFI, card reader și alte prostii…

1 Like

Un incarcator stricat de MacBook Pro model mai vechi. Imi pare rau sa il arunc ca ma gandesc ca deep down e ceva mic stricat si ar mai avea viata… si uite asa sta de cateva saptamani de cand l-am scos dintr-un sertar cu gandul sa scap de el :grinning:

Probabil un condensator :smiley:

Azi am făcut ordine pe birou.

Când am zis mai sus că am haos… ei bine… nu am glumit. Toate astea (plus altele care au ajuns ori în balcon ori la gunoi înainte să le fac poză) erau pe birou. :smiley:

1 Like

Covrigul de la Decathlon este super misto. :grinning:

La tine trebuia sa pun intrebarea invers