Cerere oferta aplicatie iOS si Android - ajutor caiet de sarcini

Salutare,

Am sarcina realizarii unui caiet de sarcini pentru o aplicatie mobila dedicata unui proiect destinat in principal tinerilor, referitor la implicarea acestora in protejarea monumentelor istorice. Bugetul este 130 600 lei (inca nu stiu daca include sau nu TVA, cel mai probabil este fara TVA). Caietul de sarcini as vrea sa fie suficient de detaliat incat sa fie clar ce ne dorim sa realizam, insa totodata ”relaxat”, avand in vedere ca nu cunosc foarte bine domeniul si e posibil sa solicit lucruri care fie nu pot fi realizate sau pot fi realizate dar pentru care exista alternative mai ieftine si mai eficiente. Il gasiti atasat.

Va rog sa ma ajutati cu completarile pe care le considerati necesare si sa imi spuneti daca bugetul alocat este suficient. Mentionez ca beneficiarul este o institutie publica insa nu trebuie sa va speriati de birocratie deoarece ne dorim ca lucrurile sa se miste cat mai repede posibil. Orice observatie este binevenita! Multumesc!Caiet de sarcini aplicatie Patrimoniu pentru inca un secol devforum.zip (94.3 KB)

2 Likes

Încearcă și aici – ți-aș recomanda să pui textul în Google Docs, ca să poată mai ușor comenta lumea pe text – și ție să observi sugestiile.

2 Likes

Salut!

Multumesc pentru sugestii. Din pacate, timpul pe care il am la dispozitie este foarte scurt, asa ca ii voi da inainte cu ce am realizat, in speranta ca totul este ok.

Cateva sugesti:
Pretul cam mic pentru toate cerintele
Timpul la fel 40 de zile putin
Nu ai specifcat pe ce vrei sa fie aplicatia IOS sau Android daca vrei pe ambele trebuie sa specifici acest lucru.
Partea cu administrarea timp de 12 luni in acest buget nu este deloc ok, scoasa sau facut buget separat de administrare.

Pretul este fara TVA. Aplicatia este pentru iOS si Android (mi-a scapat in descriere, dar e scris in titlu). Nu este vorba despre administrare, ci despre mentenanta (garantie). De continut ne ocupam noi, in sarcina prestatorului va fi doar partea de actualizare a codului, cand o fi cazul. De altfel, nici nu are continut, cu exceptia partii de realitate augmentata. Dar tot ce inseamna moderat raportari de monumente, adaugat descrierea monumentelor etc, aia intra in sarcina Beneficiarului si am specificat acest lucru. In ceea ce priveste timpul, aplicatia trebuie sa fie receptionata pana cel tarziu la finalul lui noiembrie, ca sa poata fi facuta si plata. Avand in vedere cat dureaza procedura de achizite publica (3 sapt in cel mai bun caz), daca o lansam saptamana aceasta inseamna ca abia de la 1 octombrie se poate incepe munca la ea efectiv. Scazi de aici perioada de test/focus grup si raman cel mult 50 de zile calendaristice.

As sugera mai mult detalii pentru partea de augumented reality, nu este foarte clar cine furnizeaza continutul de afisat in aplicatie. Ar trebui detaliata un pic si partea de design, pe langa cea functionala.

Si as reformula si …

  1. Criterii de atribuire: prețul cel mai scăzut

Felicitari pentru initiativa :wink:

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.