Certificări Adobe

Salut,
Sunt nou pe acest forum, am nevoie de un mic ajutor dacă se poate, doresc sa fac certificări pentru programele adobe, singura problema e ca nu știu o firma serioasă unde pot sa fac… de preferat ar fi din Oradea sau online. Am auzit de link academy ca nu sunt serioși, iar singura firma certificata de adobe in România e ittraining… ma puteți ajuta cu câteva informatii? Pentru început vreau sa fac pentru illustrator și Photoshop. Știu ca mai mult aceste certificări sunt pentru angajare.
Mulțumesc !

Din ce vad eu certificarile se dau prin Pearson Vue ceea ce inseamna ca orice centru disponibil acolo organizeaza certificarile respective. Cel mai apropiat de Oradea ar fi Timisoara/Cluj sau in Ungaria ar fi Debrecen.
Daca doar pentru certificare mergi cred ca faci un drum mai scurt in vecini, pretul trebuie sa fie acelasi peste tot.

Cat de necesare ar fi acestea pe domeniul design nu stiu, cei pe care-i cunosc eu au portofoliu de lucrari pe Behance si cam aia ar fi cel mai important lucru.

In Oradea se va organiza pe data de 12 Mai Behance Portfolio Reviews unde vei avea ocazia sa intalnesti altii care lucreaza in domeniu, mai multe informatii aici: https://www.facebook.com/events/375134526203002/

1 Like

Nu doar pentru certificări ma interesează sa mai și invat pe lângă asta… totuși m-am gandit la o alta varianta sa îmi fac un abonament pe lynda și sa învăț iar abia apoi sa merg sa dau certificările.