Checkout fixed amount

Salutare, nu sunt priceput in ale wordpress-ului dar la firma unde lucrez un client a cerut ca la checkout sa fie mereu un pret fix indiferent de cate produse si ce pret au respectivele produse la final. Adica daca eu adaug 5 produse care in total fac 50$ pretul final sa fie 25$ la fel si daca adaug 20 produse care fac 1000$ pretul final tot 25$ sa fie. Am cautat printre plugin-uri daca se poate asa ceva dar nu am gasit nimic sa ma ajute. As dori sa stiu daca ati intalnit astfel de task si cum l-ati rezolvat.

Multumesc anticipat!

Ovidiu

Mai multe workarounds pentru care este posibil sa gasesti plugins:

  1. Generare de Cupon dinamic pentru suma total minu 25$ , astfel daca ai un produs de 3$ va fii total 3$ dar daca ai produse de 40$ o sa fie cupon de 15$ reducere astfel sa fie total de 25$

  2. Toate produsele cu pret de 0 si un Handling fee de 25$

  3. Toate produsele cu pret de 0 si automat adaugat in cos un produs care nu se poate scoate “Special Offer bundle” care costa 25$

success

mentionez ca nu am lucrat cu woocommerce / sau alt wordpress+shopping deci nu stiu sa recomand pluginuri

7 Likes

Stai puțin, cine e clientul să știm și noi :smiling_imp:

Puțină căutare pe google : (probabil nu e bine, dar nu m-am uitat la funcția exactă care îți trebuie)

add_filter( 'woocommerce_cart_subtotal', 'filter_cart_subtotal', 10, 3 );
function filter_cart_subtotal( $subtotal, $cart_item, $order ) {
    return ($subtotal >= 25) 25 : $subtotal;
}

Eventual vezi cu woocommerce_calculate_totals sau woocommerce_cart_contents_total. (is aiurea de tot hook-urile la woocommerce dar tot e mai bine ca la magento) Pui totul într-un plugin de pe github, înlocuiești 25 cu o variabilă setabilă din panou și ai un plugin.

2 Likes