Codecamp Bucuresti 2018

Pe 10 noiecmbrie, in Bucuresti. Eu s-ar putea sa trec pe acolo.
Din ce am vazut, subiectele sunt mai pt devi.
Subiectele sunt in temele:

  • AI/ML
  • Engineering
  • Product and Leadership
  • Frontend
  • Testing and development

Se organizeaza la Universitatea Politehnica Bucuresti si teoretic incepe la 8:30.
Inscriere aici

Care veniti ?
Poate mai stam de vorba, mai schimbam o parere

PS: Un feedback ?

3 Likes

Eu vin. Merg la FrontEnd. Mai vin si 2-3 colegi de la facultate.

1 Like

Well, am ajuns
daca mai este cineva pe aici cred da ne putem gasi dupa badge :slight_smile:

Impresii

Mi-a placut. Spre deosebire de celelalte la care am participat, acesta a fost orientata pt programatori. Nu de alta, dar prezentarile au fost destul de tehnice si unuele am inteles ca au avut studii de caz din productie.
Am participat la 3 prezentari

  • Una de deep learning
  • A doaua prezentare a fost legata de BDD. Cu o introducere in BDD, exemple de teste din productie si prezentaera unul lant de CI/CD
  • Ultima prezentare a fost specifica limbajului java 8 si de clean code. Speaker-ul a fost energic si prezentarea a fost cod + cateva slide-uri.

Dupa a doua prezentare, am stat de vorba cu speaker-ul despre java, spring, docker etc
Unul din lucrurile pe care le-am discutat, a fost acela de a citi codul sursa scris de altii.

Mai era una interesanta despre internele React, fibers, corutines

Organizarea a fost buna pt o conferinta care nu cred ca a avut bugetul pe care l-au avut DevTalks si IMWorld. Participarea a fost gratuita :slight_smile:

In rest as usual. Standuri ale companiilor, fly-ere cu tot felul de job-uri, mici concusuri etc


Au inceput sa se posteze prezentarile

3 Likes

Eu am fost numai la prezentarile FrontEnd. Mi-a placut mult de tot cum au fost speakerii. Ce-i drept, nu pot compara cu altceva pentru ca nu am mai fost . I’m a beginner.

1 Like