Colaborare project based / Algolia Search

Salut,

Am nevoie de ajutor in configurarea unui search particularizat.

  • Tip Colaborare: project based
  • Remote
  • Experiența necesară: Algolia Search
  • Plata pe ora/ project based/ cum se doreste
  • Contact prin PM
  • Cand? Ieri.

Ce se doreste:

Produsul este deja integrat, totul este functional, insa are nevoie de configurare specifica, de fine tuning la returnarea rezultatelor. Deci am nevoie sa configurez search-ul dupa tipologia de business. In principiu este vorba despre ranking, sorting, typo tolerance, exact matching, word proximity + alte chestii pe care eu nu le stiu si sper sa mi le spuna cineva care cunoaste solutia.

Multumesc.

Salutare!
Nu am folosit Algolia, nu am idee daca este free, insa iti recomand ceva open care merge supper repede si se implementeaza repede:
sphinx search.
Mult Succes!

1 Like

Salut,

Au si plan free. Multumesc pentru recomandare, insa in etapa asta urmaresc doar saas-uri pentru ca nu prea exista mentenanta. :slight_smile:

Multumesc!

Salutare!
Nici sphinx-ul nu necesita mentenanta, odata pus, acolo este, ba mai mult (e free si nu depinzi de nimeni, iar fiind in gradina ta, reduci timpii de response).
In fine, era doar o parere, asa am facut eu cu ce am avut nevoie si merge, fara probleme in prezent.
Am uitat sa precizez, este necesar de ceva dedicat (VPS sau bare), nu va functiona pe shared.
Mult succes!

1 Like

Am adaugat in cererea initiala mai multe informatii despre ce presupune aceasta colaborare.

1 Like

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.