Comunitate/forum gaming/programare/developare

Nu-mi vine sa cred ca am citit asa ceva…
Sa nu fiu total offtopic. Nu stiu pe ce piata vrei tu sa deschizi acea comunitate dar in Romania slabe sanse sa aiba cautare. Nu sunt multe jocuri pe care sa poti dezvolta comunitati generale cu atat mai mult nisate, in al doilea rand nu sunt suficienti pasionati care sa dezvolte pluginuri pentru nu stiu ce jocuri. Sunt comunitati de gaming cu mii de utilizatori asa zisi activi in care ariile pe care vrei tu sa te axezi nu sunt foarte populare. Eu zic ca daca acele comunitati nu au atras pasionati nu vei atrage nici tu.

Eu unul am mai dat de persoane care sa acceseze aceleasi comunitati de pe acelasi IP dar n-am intalnit persoane care locuiesc in aceeasi casa sa-si vorbeasca pe forumuri ca si cand nu s-ar cunoaste. E amuzant. :smiley:

LE:
Am uitat ce era mai important.
Eu unul nu mi-as fi facut cont pe devforum daca eram cel mai experimentat de pe aici. Daca as fi facut-o as fi stagnat, important este sa te invarti printre oameni de la care ai ce invata.
Sa-ti faci o comunitate intr-un domeniu pe care nu-l stapanesti este o prostie in opinia mea.

2 Likes