Concurrent JavaScript - the mad cousin of Node.js

Hehe, pot doar sa sper ca lumea o sa se trezeasca, desi este imposibil. Lumea este a tehnologiilor inutile, a becurilor conectate la internet, IoT, drone cu care sa ne facem selfie-uri, sisteme de operare in browser, oameni care pun Windows 95 pe Apple Watch, chestii de genul asta.

Tehnologiile care ajuta cu adevarat omenirea sa evolueze … nu sunt hype. TechCrunch is part of the Yahoo family of brands a aparut cumva pe HN? Eu n-am observat. Saracii n-au nici macar bani de un node.js calumea, ce saracie de oameni.

Sincer, as pune XP… as spune ce versiune (microscopica) de XP, dar mi-ar sari @iamntz in cap ca este warez

Problema nu este ca nu a aparut pe HN, ci ca nimeni nu a incercat sa faca respectiva stire sa apara pe HN. “Fi schimbarea pe care o vrei in altii”, doar ca nimeni nu indrazneste sa fie (primul / prima).

Deasemenea, poate dupa ce facem o colonie pe marte, acolo se va permite experimentele umane (clonare, etc.), in speranta ca:

  1. se gaseste o cura
  2. daca se intampla ceva nasol, este mult mai sigura folosirea unor bombe nucleare, decat pe pamant.

Plus ca nu se risca atat de mult distrugerea climatului de pe Terra si nici aratea pierderi de vieti omenesti, pe Terra (cel putin).