Constanța DevForum Meet 2 - Miercuri, 21 Octombrie 2015

La fel ca data trecută, @navaru a venit cu sugestia unui al doilea DevForum Meet în Constanța.

Locul, data și ce se va discuta sunt subiecte de dezbatere în acest topic.

Eu m-am gândit să anunțăm cu cel puțin o săptămână înainte, deci cel mai devreme luni, 19 Octombrie.

Păreri?

Ce data preferati pentru CT DevForum Meet 2?

  • 17 octombrie - sambata
  • 18 octombrie - duminica
  • 21 octombrie - miercuri

0 participanți

#### Edit:

Pentru că nu a mai propus nimieni altceva, rămâne Duminică, 18 Octombrie, ora 14:30

Edit 2:

Pentru că nu am primit nici o confirmare, amânăm întâlnirea pentru miercuri, 21 octombrie.

6 Likes

Mi-ar placea sa discutam despre implicarea noastra in comunitate, in special ce am putea face pt. Constanta Hub (proiect inceput de Victor Maxim) si de ce (beneficii, interes, etc). In aceeasi masura ce lucruri lipsesc Constantei si le gasim in Cluj / Iasi, pe domeniul tehnologic.

Later edit:

Putin context pt. cei interesati, am vrut sa deschid un Hackerspace in Constanta si mi-am dat seama ca am nevoie de un cashflow constant sa-l pot mentine. Apoi am inceput sa contactez persoane care au deschis prin alte locuri si am aflat ca multe proiecte sunt sustinute / dezvoltate cu sprijinul primariei.

Primaria Constanta si-a dat seama ca domeniul IT este unul profitabil si are tot interesul sa ne sustina daca le prezentam credibilitate si interes. Prin urmare este preferabil sa ne strangem cateva persoane cu interese comune si sa incepem sa dezvoltam ce avem nevoie.

4 Likes

Super, nu am putut ajunge la ultimul asa ca sper ca pot veni la acesta :smile:

2 Likes

Nu te incurca cu administratia publica, oricat de multi bani ar fi la mijloc, just don’t

4 Likes

Salut, am vrea si noi sa venit, eu si colegul meu Sasha. Ne puteti anunta din timp noi trebuie sa ne deplasam din Bucuresti. Toate bune, Radu

La mine a intervenit ceva ce nu suportă amânare. Luni și marți nu voi fi disponibil.

Eu pot ajunge ori sâmbătă-duminică (17-18 oct) sau începând de miercuri.

Încă așteptăm propuneri și de dată și de local! :slight_smile:

@Radu_Tudoran ce data v-ar avantaja mai mult, 17-18 sau 21?

@iamntz se poate pune un poll sa votam cine vine? Sa ne facem o idee de numarul de persoane si sa alegem o locatie in functie de asta

@iamntz m-am exprimat gresit, poti pune, te rog, un poll in primul post, daca continuam discutia cel creat de @claudiu_nicola v-a fi greu de vizualizat.

1 Like

Salut, duminica dupa-amiaza oricand ar fi ok pentru mine. Am vorbit cu sasha si el nu poate ajunge. best regards, Radu

Duminica dupa-amiaza ar fi super si pentru mine.

EDIT: nu vad nici un poll xD

Ok, deci facem duminică. La 14:30 e OK?

Eu propun Haute Cup. Este în centru (în spatele magazinului Tomis), este destul de mic iar muzica este (de obicei) în surdină. În plus, au cafea și bere bună. Până acum ne-am întâlnit la vreo trei Wurbe acolo.

Alte sugestii?

2 Likes

Nu se fumează , e trist și nu au alcool au doar bere. În schimb, Doors, duminica la 14:30 e foarte liber. Au mese de multe persoane și ca bonus fac și mâncare bună. :smile:

1 Like

Din pacate nu o sa ajung azi la meetup, am facut o toxiinfectie alimentara, am avut frisoane pana la 3 dim, acum am febra si etc etc, Tagremin FTW. have fun

UPDATE: am inteles ca este un virus, daca aveti frisoane, temperatura, stari de voma consultati un doctor, ca contrar luati Tagremin 1 pastila la 12 ore cat mai reprede (3 zile). Initial am crezut ca am o raceala usoara si in general nu iau pastile, dar noaptea mi-a fost rau si a doua zi eram lat in pat, cand ma ridicam sa ma duc la toaleta aveam senzatia ca o sa lesin, dupa 3 pastile ma simt destul de bine.

Ok, până la urmă… cine vine?

@Floris_Stoica_Marcu @dakull @ct27stf @Radu_Tudoran RSVP

Pentru că n-am primit nici un răspuns/confirmare de prezență, amânăm pe miercuri.

1 Like

Băi, eu am cules via. Deabia acu am vazut asta

Unde va fi intalnirea? Si ce subiecte se vor aborda?

Eu pot Miercuri dupa 20:00

Ce ziceți de miercuri la 19:00? (sugerați și un local…)

@claudiu_nicola: eu am sugerat haute cup, că-s băutor de cafea. Dar având în vedere ora târzie, nu cred că-i o idee prea bună :smile: Prin urmare, așteptăm sugestii de un local cu muzică în surdină, aerisit, cu servire decentă. Ca subiecte: greu de zis. Data trecută am trecut prin… toate. De la JS la hardware, de la .net la firme offshore și freelancing.

@ct27stf: nici o problemă, te așteptăm mâine cu o sticlă de must :smiley: