Consumul de „substanțe” în timpul programului

Continuarea discuției de aici

Marijuana, cannabis si alte derivate nu a incercat nimeni? Chiar sunt curios de rezultate.

1 Like

Orice substanță ce-ți afectează concentrarea în rău este o idee proastă, indiferent că-i alcool, iarbă sau altceva.

Să o faci când ești la muncă este o dovadă crasă de neprofesionalism.

1 Like

Face minuni:

3 Likes

Mai beau si eu dar nu in timpul programului, la intalnirea devforum am baut cat am putut :smile:

Tinand cont ca multi se relaxeaza la/cu bere ma gandeam ca fiind un domeniu mai lejer in privinta acestor lucruri este posibil sa se relaxeze in acelasi fel si in timpul programului.

Iar de marijuana evident ca ma refeream la prescriptii legale, de la medic.

Acum nu te gandi ca sunt vreun betiv drogat. Nu beau nici sucuri cu atat mai mult alcool, iar de marijuana nici atat.

Sunt companii care permit alcoolul in timpul programului, au chiar si bar in sediu.
Nu stiu daca ajuta sau nu, n-am incercat.

Ai făcut vreodată code review pe ceva scris cât ești fumat? :smiley: Cum ți s-a părut? :smiley:

2 Likes

@iamntz sub-topic please despre iarba si coding :smiley: wth people, I’m not judging but wth.

Evident depinde de persona insa daca ai nevoie de asa ceva pentru a imbunatatii o activitate IMHO pur intelectuala - you are doing it wrong, how about:

  1. go fuck yourself to your boss for over working thee like a slave
  2. read a stimulating book that will actually improve your cognition
  3. [insert here something that relaxes thee]
  4. use alcohol and pot to you know … have (more) fun? don’t bloody ruin them

Again let’s create a sub-topic for alcohol and weed stuff this is getting bloody ridiculous.

1 Like

WTF? Dude, vezi că ai dat quote greșit :smiley:

PS: Este extrem de obositor felul în care te exprimi în romgleză. Măcar dacă ai scrie corect dpdvd gramatical în română, dar se pare că știi gramatica mai puțin decât p-aia a lu Șeicspir.

Voiam doar sa trec sa va spun ca astfel de discutii nu-si au locul pe un forum de dev. Chiar nu sunt interesat de ce fumeaza lumea si unde. Nu e absolut nici o informatie folositoare aici. Scade calitatea forumului aiurea.

4 Likes

Între noi fie vorba, poți pur și simplu să ignori thread-ul. :smile:

Am facut asta pana acum, dar am zis sa va spun si cum se vede din afara, poate sunteti interesati.

Ăsta nu e un argument valid. La fel de bine am putea ignora threaduri legate de hainele pe care le mai poartă lumea, la ce se mai uită la televizor, etc. Nu e treaba utilizatorilor să ignore thread-urile care sunt evident offtopic, ci e treaba celor care le creează să le posteze unde trebuie.

Am mutat thread-ul în Offtopic, categorie ignorată de homepage.

1 Like

Ceartă-te cu @iamntz, că el l-a postat acolo. :smile:

Nu mă cert eu cu boss, că îmi dă ban.

@iamntz era semi-adormit când l-a mutat acolo. Tot în offtopic a vrut și el să-l pună :smile:

@Bogdan_Ciubotariu am dat quote din quote-ul tau :)) my bad.

1 Like

Fair point indeed:

Faceti confuzie intre plante, probabil si intre efectele acestora cu cele ale etnobotanicelor.
Sunt plante care creeaza euforie si plante care te calmeaza si iti accentueaza starea de meditatie / gandire. Era evident ca despre al doilea tip de planta era vorba, era un subiect in care se discuta despre metode de relaxare si eliminare a stresului.
Iar incercarea unui anumit tip de planta nu se rezuma doar la a fuma, exista o sumedenie de metode prin care poti incerca. Tincturi, extracte, ceaiuri…etc.

2 Likes