Cum funcționează sistemul de raportare?

Careful there. Almost looks like you’re threatening somebody online :slight_smile:
Nu ai intalnit decat persoane de un singur gen in recrutare dev?

Bro’ - ca să te citez, ești departe de a te număra printre persoanelor care să-mi dea mie lecții de etică, morală și comportament. Nu te-am amenințat, doar am punctat cam care e nivelul tău de corectitudide. Ăsta e un forum de dev, rămâi la subiect!. Să fii sănătos! Eu te-am trecut deja în lista ignore.

Nu stiu cum naiba, dar mie nu mi se pare ca e amenintare, ci doar o ironie. Si chiar are dreptate, din pacate GDPRul ala e cam naspa. Trebuie sa pui ‘privacy policy’ si sa anunti cookies. Cred ca la persoane fizice e mai relaxata treaba, dar nu e de neglijat.

1 Like

IDK n-as pune Google Analytics uitat pe blog fara “cookie consent message” ca un rau asa de mare ca cele discutate pe forum. Dar o sa ma abtin sa-ti mai dau lectii de etica, morala si comportament ca atare.

In orice caz, point taken si l-am scos + sters datele din GA.

chiar asa, pe cine am suparat (intentionat) de s-a simtit atat de ofensat? :smiley: ar fi frumos sa existe mai multa transparenta pe forum in privinta asta.

eu personal inteleg si sustin ideea lui @iamntz de a lasa forumul sa se auto-modereze si chiar apreciez ca de atata timp a reusit, impreuna cu alti utilizatori sa creeze o comunitate in care sa se evite pe cat posibil “shitposting-ul”.

pe de alta parte, glumele cu corporatisti exista de cand e lumea, de ce te-ai simti jignit de asa ceva? :laughing: si eu am lucrat intr-o multinationala, stiu cum e sa canti la vioara sau altele la clarinet. pt ca asta inseamna corporatia, munca in sine e undeva la un 30% iar restul de 70% sunt practici interpersonale de a-ti mentine job-ul. jeez…

1 Like