Cum scap de „Deceptive site ahead” pentru un IP?

Salut. Ieri am configurat un VPS, motiv petru care am facut cateva sute de request-uri catre IP-ul acestuia, pentru a verifica diferite setari de VPN. Problema este ca google s-a gandit sa marcheze IP-ul ca fiind periculos. Am gasit 2/3 link-uri in care se explica cum sa rezolv problema asta, dar doar pentru domenii. Trebuie bagat site-ul respectiv in google search console, iar de acolo trebuie sa cer audit de securitate, iar ei elimina eroarea. Dar ce fac in cazul ip-ului? :))

Culmea, ieri dupa ce am adaugat ip-ul aici parea ca isi revenise. Astazi a aparut din nou :)))

ai instalat memcached?

Da, este instalat

nevermind, nu e nimic legat de memcache (in cel mai rau caz poti fi tu floodat prin el dar nu poti flooda tu)
poate s-a strecurat vreun malware prin softurile pe care le-ai instalat si face request-uri neobisnuite, incearca sa afli ce “comunica” serverul cu internetul

Problema este ca am primit eroarea asta și doar ce am apucat sa instalez lamp + wireguard, nimic altceva.

Nu pot înțelege cum m-au “deblocat” ieri cam 2 ore, după care am primit mesajul de eroare din nou :))