Cum vă pierdeți timpul (aka: vă jucați?)

Nu știu dacă știți, dar Destiny 2 este gratuit pentru următoarele două săptămâni. Gratuit la modul l-ai luat, rămâne al tău. Sigur, din ce am înțeles, jocul nu prea are farmec fără expansion packs, dar… chiar și-așa este un mod bun de a pierde ceva timp într-o lume ce arată într-un mare fel :slight_smile:

În altă ordine de idei: aveți vreun joc pe care îl jucați?

5 Likes

Din cand in cand mai fac un meci de CS GO sau Paladins :slight_smile:

Cities Skylines!

1 Like

Ma joc foarte rar (cateva ore pe an, atunci cand plictiseala atinge cote maxime), preferand sa pierd timpul uitandu-ma la seriale. Anyway, ultima oara m-am jucat Startup Company, un simulator facut de un studio micut din Copenhaga.

1 Like

Mulțumesc pt recomandare, o să arunc o privire peste Destiny 2.
Eu deobicei mă joc World of Tanks (și Warships / Warplanes, mai rar).
Din când în când câte un Starcraft 2 (joc 2vs2).

1 Like

Civ6 in ultima vreme pe tableta. Not casual at all, si e chiar drăguț că versiunea de tableta de acum e mult mult mai complicată decât versiunea de PC de acum o(10) ani. OTOH, nu-i prieten cu timpul meu liber.

2 Likes

Jucam si noi Destiny 2 in co-op de ieri, e un joc interesant, imi place mult grafica si e foarte bine optimizat. E un mix intre RPG si shooter, dar e multiplayer.

In rest Dota 2, Factorio, Don’t Starve Together, PUBG, Fortnite sunt printre jocurile pe care le-am jucat in ultimii 6 luni. Saptamana trecuta mi-am instalat Yuri’s Revenge si Red Alert 2 prin Origin ca sa ma joc online prin CNCNet.

1 Like

Şah, pe lichess.org. Addicting as hell :slight_smile:

2 Likes

cred ca este vorba despre lichess.org :slight_smile:

1 Like

Yeah, corectat.

Red dead redemption 2 pe ps4. Mi-am luat ps4 datorita acestui joc care merita toti banii.

1 Like

Am vazut cateva videoclipuri din joc care este superb. Cica s-ar putea sa apara si versiunea pe PC. :smiley:

Pt cei care vreti sa luati Destiny 2, sa va pregatiti spiritual pt un downlaod de 80 de GB

1 Like

Joc mult-mult-mult prea mult FIFA (19 acum). :frowning:

2 Likes

subscriu - ultimate team is addicted

2 Likes

SWGOH (Star Wars Galaxy Of Heroes) - mobile - nu vi-l recomand! :))

Fifa pe playstation, doar cu prietenii.

1 Like

Civilization VI si Age of Empires: Definitive Edition pe PC.

FIFA 19 si Uncharted 4 pe PS4.

Dar imi pun limite, maxim o sesiune de 2 ore pe zi, maxim 3 sesiuni pe saptamana.

1 Like

Battlefield 1 si acum urmeaza Battlefield V pe PS4.

Bag zilnic 2,3 partide de FooBilliard++ de cateva minute cu AI-ul - nush de ce da’ ma relaxeaza. :slight_smile: La fel de relaxant ptr. cateva minute este si un zbor cu tot felul de avioane in FlightGear.
In rest n-am mai jucat “serios” de ani de zile (cand bagam cu zecile de ore tot felul de rpg-uri old school). Cine pana mea are timp zilele astea? :)) Mai bine ies pe-afara sau zdrangan la chitara sau citesc ceva decat sa continui sa ma holbez la pc.

PS. Eu cred ca jocurile single player sunt mari consumatoare de timp si le evit - ma ajuta si placa video care nu poate sireaca! Nu mai zic de multiplayer si mmos care-s inventia lu’ dracu si pisa timp…doamne’ cat timp pisa oamenii aia pe apa sambetei - bine ca-si permit.

1 Like

Well, impresii

Poveste:

  • Are una destul de consistenta. Mai multe detalii pe wikipedia. Bungie este studioul care a lucrat la joc si se poate sa imprumute cate ceva de la Halo

Gameplay&Grafica&Performanta

  • Mecanica de gameplay clasica de shooter fps. Partea grafica impresioneaza, detaliile scenei, umbre, lumini etc. Jocul este destul de bine optimizat. Laptop-ul meu cu un 960M GTX il poate rula la un framerate consistent si fara sa sacadeze. Am setat totul pe Highest, am scos motion blur si am lasat anti-aliasing pe FXAA

Pare ca nivelul single player pregateste jucatorul pt partea de multiplayer. Desi nu este ceva prea complicat

Eu zic ca este un joc destul de fun de jucat prin weekend.