Cutia cu critici si sugestii legate de site

Problema cu emailul a fost rezolvată acum o săptămână. Că nu îți merge ție… greu de zis de ce, mai ales că nu pot replica (merge pe ipad, merge pe chrome emulat). Încearcă să schimbi desktop/mobile view.

Dacă fac un topic nou, apoi apăs pe logo să revin pe prima pagină acesta nu apare - trebuie să dau refresh. La fel şi cu postările noi! A mai observat cineva?

@Mentalismus: ce browser ai? Am testat chiar acum în Chrome și totul e ok.

Probabil ai vreo extensie mai… obraznică? :slight_smile:

@iamntz Folosesc Chromium cu Vanilla Cookie Manager, LiveReload, AppInspector. Trebuie să dau refresh de fiecare dată ca să văd ce se postează - click pe logo + refresh :smile:

As vrea sa adaugam certificat ssl si sa trecem totul pe https , poate StartSSL , daca nu free donez eu $5 si mai cautam alti voluntari

Pe mine un singur lucru ma deranjeaza, nu imi marcheaza cu new mesajele din conversatii in care eu nu am postat. Nu stiu daca e vreo setare dar eu nu am gasit-o.

@neamtua - La fiecare discutie ai in partea de jos un dropdown WATCHING - ai setat acolo pe Tracking ?

Unde nu am postat am regular. Exista vreo metoda sa nu dau manual la fiecare watching?

@jcsrb: când voi avea timp de căutat detalii despre asta, o voi face (nu sunt foarte sigur ce înseamnă https pentru assets hostate pe S3; trebuie să investighez).

@iamntz Cred ca totusi ar trebui introdus si butonul Dislike, ca sa stie omul sa se mai si opreasca din batut campii.

Pentru bătut câmpii există flag :smile:

Având în vedere condițiile actuale nu pot încerca să fac eu un plugin pentru asta.

1 Like

mi se pare ca suntem in 2005 cand vad ca sticky topic un topic cu tema de hosting gratis

3 Likes

Rezolvat, mulțumesc. :smile:

se poate un feed rss (separat de cel existent) care sa dea toate reply-urile + autorul lor (nick-ul lui)?
(e bun la moderare, asa stii cand si ce a raspuns si il poti modera daca sare calul)
eventual separate pe categorii.
(eu de exemplu mi-ar fi util la feed agregator pe site-ul meu sa apara doar reply-urile mele :wink: )

Păi teoretic ar trebui să poți adăuga ori .rss la fiecare pagină și să meargă. Doar că… aparent nu funcționează asta și la profile. Poți, în schimb să adaugi un .json la sfârșitul oricărui URL (e.g.: http://devforum.ro/users/birkoff/activity/posts.json ) și să-l parsezi ulterior.

Nu sunt foarte sigur dacă este un bug al platformei sau un feature :smile:

nu e ce am nevoie, ma interesa ceva global cu toate reply-urile + topicurile din care sa parsez eu dupa autor si sa extrag doar reply-urile de un anumit autor (din orice categorie)

ce zici tu ar trebui sa parsez feed-ul de la fiecare categorie in parte (si sunt cam multe)
Dar daca nu se poate incerc si solutia ta prin curl multithread

Acum nu este posibil să îmi schimb username-ul, se poate adresa o cerere de schimbare către admin.

pui 10 lei intr-un plic si-l impingi usurel asa cu 2 degete. :wink:

2 Likes

10€

Acum serios vorbind. Cred că merge. Ce user vrei?

Mulțumesc, dar s-a rezolvat.