De ce PWA (nu) înlocuiește aplicațiile native?

De asta zic că PWA este ceva abstract și vag. Pe mine nu mă interesează decât o parte din lista ta, dar poate pe X îl interesează altceva (sau toate). Dar realist vorbind, nu știu câți webdevs au lucrat la mai mult de o aplicație care folosește măcar UNUL din acele features înșirate de tine. Sau câți vor avea ocazia să o facă.

Ducând lucrurile un pic mai departe, putem spune că o aplicație care nu folosește toate features din lista ta nu este PWA? :smiley:

Prin urmare, ne rămân chestiile normale - care, repet a treia oară - se puteau face de ani de zile pe iOS (tind să cred că și pe Android, dar nu sunt sigur). Diferența majoră? Încărcai assets prin manifest.json, nu printr-un service worker.

https://medium.com/dev-channel/a-pinterest-progressive-web-app-performance-case-study-3bd6ed2e6154


position:fixed. Succes în a-l folosi pe iOS fără hackuri pe o pagină cu formulare.


Deci tu vrei să spui că același cod, rulat pe același dispozitiv, va avea performanțe mai bune doar pentru că va rula în browser, nu în webview?