Dev Forum Meetings

Din varii motive demne de ne-menționat nu am mai citit forumul. Am revenit sa citesc și am observat ca @iamntz organizează CT devforum meetings.

Există useri de prin alte părți ale țării interesați de genul acesta de meetinguri?

2 Likes

Eu as fi. Mi-ar place sa ne vedem sa povestim una, alta, din “tranșee”.

2 Likes

Da şi eu aş fi interesat.

Chiar dacă în sezon estival populaţia migrează spre CT (section: largest city), sunt şanse mici să ne nimerim cu concediile şi ar fi fain să fie şi pe partea cealaltă a Carpaţilor întâlniri… mai ales că ne separă sute de kilometri de… asfalt dominat de peisaj lunar.

2 Likes

Asta e și ideea… Poate reușim să ne adunăm și în interiorul arcului Carpatic :slight_smile:
Mi-ar place să văd întălniri regionale și de ce nu un DevForumCon anual.

1 Like

Da, da, haideti intr-o vizita culturala in Cealalta Capitala.
Asa imi e si mie mai usor sa manageriez kinderul.

Glumesc, daca punem de-o intrevedere vin si la Cluj / Sibiu.

2 Likes

E frumos la Alba :wink: cetatea renovata arata fabulos. E o locatie buna.
Important e sa ne intalnim, nu cred ca contează locația

1 Like

Offtopic: având în vedere contextul şoselelor din discuţie, primul lucru la care m-am gândit când am citit Cealaltă Capitală a fost acesta. :joy:

Ontopic: Alba Iulia sounds good!
Numai bine e la răscruce de drumuri/autostrăzi, iar în oraş nu am prins niciodată ambuteiaj.

2 Likes

Pentru cine e in trecere prin Alba, am oricand o cafea buna.

2 Likes

Sa inteleg ca nu e nimeni din Bucuresti? Eu m-as baga in Bucuresti.

1 Like

Hihi, nu, am inchiriat o casa pt birou, ca nu puteam aduce in practica 9 studenti in dormitor. E si foarte aproape de cetate, chiar potrivit pt cine vine in zona. Ma gasiti aici intre 9 si 18, cu cafeaua mentionata.

2 Likes

Quick question:
În Cluj are cineva disponibilitate pentru un meeting ad hoc în seara asta?
Ps. Sunt în trecere prin Cluj.

Si eu m-as baga pentru orice locatie care e la maxim 300-400 km de Bucuresti :smiley:

3 Likes