🗓 DevForum Meet - 17 iulie, Gastrobar, București. RSVP

Majoritatea au zis că București, 17 iulie este momentul potrivit.

Rezervarea este făcută pe numele @Cosmin_Popescu la Gastrobar. 17 Iulie, ora 18:00

Ultimele iesiri le-am facut aici :slight_smile:
https://www.quantic.pub/

Dupa ce ieri am luat la pas Calea Victoriei, m-am intors pe ruata Piata Victoriei-Piata Romana-Universitate-Centrul Vechi. Am facut un pic de research in Centrul Vechi si au iesit urmatoarele.

1 Like

Ai sumarizat perfect HORECA românească: facem poze stylish, facem poze la mâncare, facem poze la bere, facem poze la bar, facem poze la televizoare. DAR NU FACEM O NENOROCITĂ DE POZĂ în interiorul cârciumii, să nu care cumva să vezi cum e aranjat.

Eu nu îmi pot face o părere dacă au mese de 10-15 oameni sau nu…

Daca vrem sa ne si intelegem (mai ales la o masa de 10-15 oameni) propun sa ne indepartam cat mai mult de centrul vechi. Freddo cel putin e club in toata regula spre seara (muzica tare, dans printre mese).

2 Likes

Vă dați seama că eu sunt musafir acolo, o să dau cu zarul și acolo nimerim, habar n-am cum va fi localul.

Prin urmare, dacă mai are cineva sugestii sau insights, lăsați mai jos fără frică :slight_smile:

Atatea comentarii si nu a zis nimeni nimic de Beraria H?

Ar mai fi Grivita Pub & Grill, un steak house destul de fain (alune in coaja la discretie din partea casei + aruncat coji pe jos hehe), doar ca nu au terasa, ci doar inauntru + un mic loc de fumat afara.

Daca discutia se rezuma doar la bere si nu se doresc mancaruri fancy (stiu ca au un meniu destul de modest, 4-5 feluri de mancare parca), cei de la Lokal (a nu se confunda cu Za Lokal) au o terasa faina.

Ma mai gandesc pe unde-mi fac veacul si revin cu updates.

1 Like

La Grivita nu am fost, but happy to try :slight_smile:

Este si aproapte de gara :slight_smile:

Din amintiri (pentru că nu am mai fost de vreo 4 ani pe acolo), locuri ok ar mai fi:

La beraria H de obicei in weekend-uri sunt concerte.

Grivita suna bine, e aproape de metrou/gara, e un loc mai putin cunoscut deci sanse mari sa fie mai liber + ca stau destul de aproape cat sa vin pe jos :slight_smile:

edit: eu ma refeream la Fabrica Grivita de la Orhideelor nu Grivita de langa Eurohotels

Sper ca nu sunt singurul care gandeste asa :joy: : eu inca nu sunt pregatit sa ma așez prea aproape la masa de cineva dupa toata povestea cu Covidul. As recomanda un loc mai aerisit daca as mai cunoaste Bucurestiul insa il stiu cum era acum 20 de ani => nu pot contribui cu o locatie. :face_with_raised_eyebrow:

1 Like

Nu știu dacă mai există că de când cu pandemia n-am prea mai fost prin bucurești, dar sunt două rooftop-uri unde am fost și mi-a plăcut. La Linea sigur se pot grupa mai multe mese. La Deschis Gastrobar, bănuiesc că ar trebui să se poată.

https://www.google.com/maps/place/Linea+%2F+Closer+To+The+Moon/@44.4330333,26.0971375,17.89z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xbc2afa2ad4263e7f!8m2!3d44.432918!4d26.0972221

E bun si Gastrobar Deschis de pus pe lista.
Linea e mai de cocktail decat de bere.

1 Like

Gastrobar este câștigătorul. @Cosmin_Popescu a fost destul de amabil să se plimbe prin București să evalueze potențialele locuri, deci dacă nu ne convine, pe el îl înjurăm :troll:

Rezervarea este făcută la Gastrobar. 17 Iulie, ora 18:00

2 Likes

Eu @dinu am ajuns :smiley:

Eu nu mai ajung din pacate.

Sa ne ziceti cum a fost (eventual si poze) :stuck_out_tongue:

17 Likes

Poate reusesc sa ajung si eu la urmatorul meet. Va salut.

3 Likes