DevForum Meet 2022 - București. Alegem și data?

  • Constanța
  • București
  • Brașov
  • Altundeva (lasă un comentariu)

0 participanți

  • prima jumătate a lui iulie
  • a doua jumătate a lui iulie
  • prima jumătate a lui august
  • a doua jumătate a lui august

0 participanți

2 Likes

Ok, poporul a decis, ne întâlnim în București :slight_smile:

Haidem să alegem și data.

Data
  • vineri 8 iulie
  • sâmbătă 9 iulie
  • duminică 10 iulie
  • vineri 15 iulie
  • sâmbătă 16 iulie
  • duminică 17 iulie

0 participanți

Cat despre loc, eu propun

  • Gastrobar - am fost data trecuta. Rooftop, vedere draguta asuprea orasului, aproape de metroul Timpuri Noi
  • Quantic - rockereala, bere variata, aproape de Grozavesti (statia care stia de Github cu zeci de ani inainte sa apara)
  • Mai completati si voi :grin:
1 Like

+1 pentru gastrobar

Tot timpul mi-a placut vederea de acolo :raised_hands:

2 Likes

Undeva mai central se poate?

Ce ziceti de terasa de la Curtea Berarilor? Google Maps

1 Like

In aer liber mai e dragut si la Mercato Kultur.

Sunt mai multi vendori pe acolo de la care poti cumpara chestii (cu autoservire), lucru care poate ajuta daca ne strangem mai multi (ex: cat am de platit, am doar una de 500, cine are revolut etc)

se poate face rezervare la aia?

Ar mai fi si trickSHOT, daca bowling-ul si biliardul vi se par interesante.

1 Like

Voi veniți cu sugestii, vă dați seama că nefiind din București, mi-e greu să decid eu :smiley:

Eu aș alege ceva pe lângă Gara de Nord, poate așa încurajăm și oameni din jurul Bucureștiului să ajungă. :slight_smile:

Orice ar fi, sugerați locuri în care nu bubuie muzica și se pot înțelege oamenii.

1 Like

Singurul mod in care as putea ajunge la Bucuresti ar fi daca as organiza ceva city-break prin Brasov in jurul perioadei.

E prea scump drumul la Bucuresti, avioanele se anuleaza in fiecare zi, condusul e soferie (cred ca jumatate din oameni merg pe rosu din instinct) si nici nu prea ai ce vedea. Din 4 bolt/taxi-uri unul avea aer conditionat.

La 5 minute :smiley:

1 Like

Eu am luat Bolt si toate aveau AC. Plus ca nu te lasa pe platforma fara dotari minime.

Cluj - Bucuresti nu l-am prins anulat/amanat niciodata. Ce am prins amanat de mai multe ori si stiu ca si @ct27stf a patit la fel a fost Constanta - Cluj. E de evitat Blueair-ul in perioada asta.

Din cauza ca Blueair a dat atat de multe buleli in ultima vreme, se pare ca a deschis drumul pentru HiSky cu care doar ce am zburat la Cluj si nu am avut nici un fel de eveniment neplacut.

Daca vorbim acum de luat bilet pentru 15 iulie Cluj-Bucuresti, e destul de scumpicel; ar trebui sa fie undeva la 600-800 RON dus-intors acum.

1 Like

Imi place la Grivita :raised_hands:

1 Like

HiSky-ul e foarte ok, am avut intarziere ~2 ore pe OTP din cauza ca ruta Cluj-Bucuresti se foloseste si pentru chartere (cred ca Antalya), cam toata lumea zboara cu ei, deci e scump.

Bucuresti - Timisoara a fost anulat in aceeasi zi la HiSky, e mai random ce se intampla in perioada asta. Intarzieri de 2-3 ore sunt normale, un coleg a intarziat o zi din Berlin.
Colegul care se ducea la Cluj cu Tarom avea avionul inlocuit cu unul mai mic si nu incapeau toti…

Daca nimeresti o zi de 2 ore intarziere pe fiecare aeroport mai bine te duceai cu masina.

Sau cu trenul. :slight_smile:
Faci mai mult decat cu masina, dar iesi mai ieftin. Partea prosta este ca ar trebui sa vii cu o zi inainte ca sa mai apuci sa si dormi :smiley:

Am cu trenul din Tg Mures pana in Bucuresti si nu mi s-a parut ca a facut asa mult.

2 Likes

Si nu ai AC … :)))