DevForum Meet 2022 - pregătiri, sugestii

Vine vara, se apropie momentul pentru micuța noastră întâlnire anuală.

Sugestii pentru dată? Local?

Patronii au propus să facem la mare.

1 Like

Eu am in plan sa ajung in tara prin August (~8) si sa stau cam pana la sfarsit. Dar am sa incerc si mai deverme daca stabiliti ceva.

Un poll cu posibile date are fi util.

1 Like

Eu propun localul care m-a adoptat vara asta:

Zoom Beach - un bar pe plaja fenomen in Constanta

Poate una și în Cluj la un moment dat? :slight_smile:

3 Likes

Tot astept de vreo 5 ani si in Cluj, dar, aparent, trebuie sa luam initiativa, pe cont propriu.

2 Likes

N-am participat până acum, însă Constanța e cam in colțul țării.
Sibiu, Alba-Iulia?
Să aibă si ei o șansă.

2 Likes

Si Sibiu e fain!

1 Like

Haideti la Sibiu. Am cateva locuri secrete acolo de aratat.

2 Likes

pai nu o sa mai fie secrete dupa :))

Poate facem prin Bucuresti un pre DevForum meet :grin:

2 Likes

+1 pentru Sibiu sau chiar Brasov
:sunglasses:

Am stat in Brasov ceva timp deci stiu niste locuri secrete pe acolo si eu :joy:

Eu sunt dispus să vin la București sau Brașov, so there is that. Unde sunt oameni mai mulți, acolo facem :slight_smile:

(în plus, nu e musai să fiu și eu prezent, deci dacă vă adunați mai mulți într-un oraș, nu-i nicio supărare)

Constanta frate, e vara, ce e mai misto decat vara la mare?
Vin in Bucuresti sa prind de 3 ori un semafor.

Cine te pune sa vii cu masina? :slight_smile:

Zici tu că e mai bine în Constanța, care este un șantier permanent de vreo doi ani? :smiley: :smiley:

1 Like

Desi eu nu vin, e putin suparatoare centrarea asta pe bucuresti. si eu am avut problema asta cand am organizat romania php, dar ce am stiut sigur a fost ca nu o fac la capitala.

iar constantenii pot profita ca e vacanta de vara si sa ia fameleonul sa il duca la aer curat (zic si eu brasov, dar intelegeti voi — un loc unde vorba altora nu stai la semafor ca sa ajungi oriunde)

1 Like

Daca e sa facem la Brasov, sugerez Ma Cocotte, JUNO sau Sub Tampa. Terase faine, cu verdeata, vinuri bune si natura.

La Constanta, Zoom Beach pentru plaja sau Hypso25 pentru atmosfera din interior sau Buddha Bar din port pentru putina afumare cu priveliste.