DevForum Pub & Chat🍻

parca imi place mai mult noul UI :smiley:

desi asi fi vrut ca tabul curent sa fie mai evidentiat

2 Likes

Ha, ce tare. (luat de pe Reddit):

document.designMode=“on”

A sunat 1997, își vrea șmecheriile înapoi :troll:

image

Este suportat de la IE 4!

https://html.spec.whatwg.org/multipage/interaction.html#making-entire-documents-editable%3A-the-designmode-idl-attribute

3 Likes

Brave este ușor tâmpițel. Pleacă de la premisa că am eu ceasul dereglat, nu că a expirat certificatul…

image

:troll:

De ce il folosesti? (aka ce avantaje are)

Absolut nici unul :smiley:

Am câte un browser pentru fiecare client și containerizez cumva proiectele. Chrome este pentru procrastinare, Brave are câte un profil pentru fiecare client.

Nu ma pricep eu tare la istorie, dar nu ungurii l-au omorat pe Mihai Viteazul, ci un italian pe nume Basta (cred ca cu aprobarea astuia, un alt ne-ungur: Rudolf II, Holy Roman Emperor - Wikipedia ).

Secuii erau aliati cu Mihai Viteazul si crima s-a facut la adapostul intunericului, tocmai pentru ca ungurii de pe-acolo nu ar fi fost tare incantati sa vada fapta.

Asa, au fost pusi ulterior in fata faptului implinit.

Astfel de bancuri nu fac decat sa perpetueze o propaganda falsa, de sorginte comunista.

2 Likes
2 Likes

Simt ca-i rost de un meme cu progamatori da’ nu stiu care. Limbaje noi? Manageri? :rofl:

Credeți că ar fi util să avem un thread pentru techonology stack în funcție de tipul de proiect?

Exemplu de postare:

Rețea socială

{"dependencies": {
    "@types/chai": "^4.1.0",
    "@types/classnames": "^2.2.3",
    "@types/dom4": "^2.0.0",
    "@types/enzyme": "^3.1.6",
    "@types/enzyme-adapter-react-16": "^1.0.1",
    "@types/mocha": "^2.2.46",
    "@types/prop-types": "^15.5.2",
    "@types/react": "^16.0.34",
    "@types/react-dom": "^16.0.3",
    "@types/react-transition-group": "^2.0.6",
    "@types/sinon": "^4.1.2",
    "@types/webpack": "^3.8.8",
    "chai": "^4.1.2",
    "circle-github-bot": "^1.0.0",
    "cross-env": "^5.1.3",
    "gh-pages": "^1.1.0",
    "http-server": "^0.11.1",
    "lerna": "^2.7.1",
    "npm-run-all": "^4.1.2",
    "sinon": "^4.1.4",
    "stylelint-config-palantir": "^3.0.2",
    "stylelint-scss": "^2.5.0",
    "typescript": "~2.8.3"
  },
  "engines": {
    "node": ">=6.1"
  }

1 Like

bossule faci minim 2500 de ieuroi si vezi europa. plus ca daca mergi echipaj cu gagica faceti si bani si excursii si experienta.

oricum deja exista atatea programe de drag and drop, automatizari si firme de hosting care ti urca business ul online cat ai zice pestioc.

il folosesc eu si pe desktop si pe mobil de cativa ani, deoarece nu face tracking si blocheaza majoritatea reclamelor; reclamele lor sunt rare si neintruzive, scapi cu un swipe si nu te mai bat la cap multa vreme

1 Like

Este 2010. Ninsoarea a închis școlile așa că azi poți să stai liniștit să te joci toată ziua Metin2/ cs1.6 /ConQUIZtador. Cineva ți-a lăsat un comentariu pe hi5 și te-a adăugat la prieteni, probabil un amic de pe ultimul forum pe care te-ai înscris. Primești un BUZZ de la prietenul tău cel mai bun care îți propune să vii la el să vă uitați împreună la Naruto. Viața e frumoasă.

1 Like

Sună interesant

Întrebarea evidentă: ce se întâmplă dacă o țară iese din bloc? Se întâmplă la fel cum s-a întâmplat cu domeniile .eu pentru brits[1]? :slight_smile:


  1. Britanicii au rămas fără domenii .eu de la 1 ianuarie. ↩︎

Ar putea implementa intern acelasi sistem, doar fara datele celor din bloc. Dupa daca vrea sa sincronizeze cele doua baze de date va plati.

1 Like

It does sound like a cult, too good to be true :laughing:

Mi-a aparut si mie reclama acum cateva luni dar nu i-am atribuit importanta… Daca incerci, sa ne zici cum ii. :smiley:

image

:joy::joy::joy:

Nu-mi dau seama dacă e ceva de genul toptal.com (unde tu primești cât ceri iar clientul e taxat cât vrea platforma) sau ceva idealism naiv…