E cineva certificat in Blockchain pentru a participa (chiar si doar fictiv dar remunerat) la un grant?

As participa la un grant european daca as avea pe cineva care sa demonstreze abilitatea de a lucra cu blockchain printr-o certificare sau evidenta experientei intr-un mediu de lucru sau academic. Daca e din afara Romaniei dar din Europa e cu atat mai bine. Cineva interesat ?

mai vinde și tu un pic situația, ce presupune?
întreb de curiozitate

Participarea la un grant implica in primul rand hartogarii cum ca stii ce vrei si ai cu cine, apoi o perioada de 6-12 luni de implementat, in caz ca se castiga.
Am vorbit cu 2-3 programatori blockchain si raspunsurile sunt ca “nu am timp” sau “stiu, dar nu am certificari”. Cu timpul e rezolvata, adica nu trebuie implicare deloc daca nu e timp, iar daca se doreste atunci impartim cascavalul. Cat impartim, depinde de multi factori, dar va fi cu siguranta pe masura implicarii.

Asa e la toate granturile europene. Se imparte cascavalul intre unii care nu fac nimic si cam atat.

2 Likes

Cu exceptia faptului cand unii fac ceva, adica aplic la un grant care sa ma ajute la MVP-ul pe care oricum il dezvoltam.