Editorul de text / IDE folosit

Acasa Php Storm/ Subime, la munca VsCode, poate sublime are nevoie de un pachet in plus insa la cautari pe proiecte mari la mine a dat fail…(chiar nu stiu de ce, dar diferenta e prea mare).

Plus ca vscode vine deja cu cateva chesti in plus deja instalate chiar daca si in sublime poti instala acele optiuini tot mi se pare mai fain… Nu stiu de ce.

Eu folosesc notepad.exe, daca te consideri fan linux :joy: :joy:

Acum serios as spune ca VSCode e bunicel spre foarte bine se pare ca exceptional pentru mine, pentru tine ? cu-i pasa. :joy: Java folosesc InteliJ IDEA pentru java.

Pycharm :metal:

1 Like

De ceva vreme ma cam lovesc de niste fisiere xml pentru configurare la ceva soft la care lucrez, ca urmare mi-am zis sa folosesc atom… se pare ca e ok, cel putin pentru ce-mi trebuie mie in asemenea situatie.

1 Like

Folosesc mult WordPad si pot spune ca e destul de eficient. Mai ales ca are si optiunea “Paint drawing” cu care pot evidentia anumite situatii.
Sunt nerabdator sa aflu cum va arata aplicatia dupa W-update-ul din Aprilie/Mai.

WordPad de la Microsoft ? Esti scriitor ? Sarcasm ?
kill my head

1 Like

Pai cand scriu documentatii prefer WordPad. In rest, Notepad++.

1 Like

Documentatiile le scriu in markdown si folosesc acelasi ide ca pentru cod :sunglasses:

WebDev: PhpStorm/WebStorm
Python: PyCharm/IDE-ul Default, depinde de caz
C/C++: CLion/CodeBlocks
Depinde ce-mi iese în cale

1 Like