Erroare cand Rulez Npm Run Watch

Salut, de cateva ore ma tot chinui sa rulez dependintele din package.json
acestea arata cam asa :

{
“private”: true,
“scripts”: {
“dev”: “node node_modules/cross-env/bin/cross-env.js NODE_ENV=development node_modules/webpack/bin/webpack.js --progress --hide-modules --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js”,
“development”: “cross-env NODE_ENV=development node_modules/webpack/bin/webpack.js --progress --hide-modules --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js”,
“watch”: “node node_modules/cross-env/bin/cross-env.js NODE_ENV=development node_modules/webpack/bin/webpack.js --watch --progress --hide-modules --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js”,
“hot”: “node node_modules/cross-env/bin/cross-env.js NODE_ENV=development node_modules/webpack-dev-server/bin/webpack-dev-server.js --inline --hot --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js”,
“production”: “node node_modules/cross-env/bin/cross-env.js NODE_ENV=production node_modules/webpack/bin/webpack.js --progress --hide-modules --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js”
},
“devDependencies”: {
“axios”: “^0.15.2”,
“bootstrap-sass”: “^3.3.7”,
“cross-env”: “^5.0.1”,
“jquery”: “^3.1.0”,
“laravel-mix”: “^0.5.0”,
“lodash”: “^4.16.2”,
“vue”: “^2.0.1”
},
“dependencies”: {
“algoliasearch”: “^3.20.4”,
“autocomplete.js”: “^0.24.2”,
“braintree-web”: “^2.*”,
“gulp”: “^3.9.1”
}
}

este ok cand ii dau npm install ,insa cand ii dau npm run watch se opreste si imi da urmatoarea eroare :

cross-env si-a updatat path-urile, foloseste “cross-env/dist/bin”, nu “cross-env/bin/”.

In fisierul: package.json

Da… nu merge, am schimat in :

"watch": "node node_modules/cross-env/dist/bin/cross-env.js NODE_ENV=development node_modules/webpack/bin/webpack.js --watch --progress --hide-modules --config=node_modules/laravel-mix/setup/webpack.config.js",

Am sters node-module, package-lock.json.
Am rulat din nou “npm install” si" npm run watch"

Si …
not

Scrie in stacktrace ce ai gresit:

SyntaxError: Unexpected token .

Mai sus iti si arata unde prin semnul (^).

Ai rezolvat ? Daca tot ceri ajutor, macar ofera si tu solutia, sau mentine subiectul activ pana rezolvi.
In caz ca solutia ti-a fost furnizata, marcheaza si tu topicul ca solutionat.

3 Likes