Experienta unui standing desk

Evident, dar astea sunt accesorii.

Știu că mecanismul în sine costă de rupe și cred că ajută un preț „de start”, chiar dacă nu prezinți și un configurator. E un preț decent.

Unde anume s-ar putea testa inainte de cumparare?
Dupa click pe “Testeaza aici” pe site-ul lor am cautat Bucuresti, Constanta, Cluj fara nici un rezultat.
Pentru Bucuresti au showroom la adresa asta: Baneasa Offices, str. Pechea, nr.32-36, sector 1?

Da, pentru București pe str. Pechea la Baneasa Offices pt. Cluj in Piata 1 Mai (fosta Clujana).

Am scris si eu pe pe medium un articol despre birourile reglabile. Asta anul trecut.

Azi l-am actualizat cu ceva informatii noi si cu varianta mea de standing desk la care stau de aproximativ jumatate de an.

6 Likes

Foarte tare articolul, si pot spune ca am folosit si eu cam 1 an jumatate la vechiul loc de munca, si ce recomand cu caldura este un balance board ( placa de echilibru ), dupa mai multe experimene eu am folosit un disc.

1 Like

Am luat legatura pe mail cu cei de la Antares si se pare ca ei vand doar picioarele de masa in varianta cu 1 sau 2 motoare. Blatul trebuie cumparat din alta parte sau comandat la o firma de mobila. Oricat de mult mi-ar fi placut sa fie one stop shop, cred ca am sa comand varianta cu 2 motoare.

@Cristian_M, de curiozitate, tu ce varianta ai ales, 1 sau 2 motoare? Este usor de montat ulterior blatul? Sa spunem ca il achizitionez de la Ikea, se potriveste sistemul de fixare?

Salut, varianta cu 2 motoare. Blatul se montează foarte ușor.

1 Like

De cateva zile ma bucur de biroul electric de la Antares. Am optat pentru varianta pe negru cu 2 motoare. Blatul l-am achizitionat de la Ikea, un Bekant de 120x80 cm. Montajul este usor. Pana acum toate bune :slight_smile:

1 Like

Și eu m-am gândit la această soluție. Însă prefer un birou tradițional. Îmi e mai greu să mă concentrez stând în picioare și nu știu să rezist așa câteva ore.

Din punctul meu de vedere, utilitatea unui birou reglabil pe inaltime rezulta fix din faptul ca poti alterna intre lucratul stand in picioare si cel stand pe scaun. Astfel, cand simti ca nu mai poti sta in picioare cobori biroul si lucrezi stand pe scaun.

Eu mi-am luat StandingDesk si ErgoChair de la Autonomous.ai.

Sunt foarte multumit, mai ales de scaun.

M-am speriat ca e iar de ala de 1000eur, dar la 369 e rezonabil.

Autonomous stand and chair.

6 Likes

Esti multumit de scaun? Cum a fost făcută livrarea?

Aveau doar birou fără cable management? :troll:

4 Likes

A optat pentru desktop-speakers :wink:

1 Like

Da, e nebunie ce e pe sub birou, si asta e doar ce se vede. Am incastrat doua prelungitoare mari. In mod normal nu se vad cablurile :wink: Am avut nevoie de placile de sunet si am mai mascat alimentatoarele.

Dap, foarte multumit. Au venit doua cutii mari, acum vreo doi ani.

Nu știam să mă obișnuiesc. Am încercat o lună, dar îmi țin degetele încrucișate pentru tine!

Un update 2022? Merge bine biroul, sanatatea & co? :slight_smile:

1 Like