Feature nou: reacții

Cei ce folosesc Slack sau Gitlab, sunt familiari cu acest concept, de reacții: de exemplu, când nu ești de acord cu ce spune un utilizator, îi poți da un :-1: (sau orice alt emoji, desigur!)

Plugin-ul folosit este ăsta. Are câteva neajunsuri, dar în ansamblu cred că-i ceva drăguț de avut :slightly_smiling:

Momentan este în teste, dar dacă nu sunt plângeri, rămâne.

4 Likes

Vad ca ai pus un plugin si pentru limba romana, optiunile de jos imi apar in limba romana: Invitatie, Semn de carte, Distribuire, Marcheaza, Raspunde :slightly_smiling:

Aia e o setare separată :slightly_smiling:

Încă nu știu dacă e sau nu ceva bun :smiley:

Ar trebui sa fie ceva bun fiindca utilizatori forum-ului sunt romani.

2 Likes

Iconitele care apar nu sunt identice cu cele din care ne alegem.

1 Like

Am deschis un issue, dacă te simți temerar, poți încerca tu să-l rezolvi :slightly_smiling:

Vad ca si facebook a bagat ceva similar, asta e trend-ul.

Stiam de chestia cu emoticons ca fiind in A/B testing, de cateva luni or something…
Edit: Termenul “React” a fost solicitat pentru trademark de catre niste youtuberi, iar acum este in perioada de “anybody should have a problem with that, speak now or remain silent forever” (care, din cate am inteles, este de 30 de zile de la acceptarea solicitarii de catre comisia care se ocupa cu oficializarea trademark-urilor).

1 Like

Și feature-ul a dispărut :slightly_smiling:

Din două motive:

  • Ultimul update al Discourse a adus ceva modificări la cum funcționează plugin-urile, iar pluginul nu era compatibil (punctul ăsta a fost decisiv);
  • Plugin-ul nu știe decât de emoji standard (emoji_one);

Dacă autorii fac update, îl voi reactiva.

Sunt curios daca dispare si din Facebook

1 Like

Tind să cred că FB nu folosește Discourse! :smiley: