Firefox developer edition

O intrebare pentru cei care cunosc si au folosit firefox developer se merita sa folosesc asa ceva?

1 Like

L-am instalat acum aprox. 1 an, plus minus cateva luni. Mi-a luat 1 ora de navigat normal pe internet ca sa il dezinstalez. Tragi tu concluziile de aici. :smiley:

2 Likes

Intrebare nu cred ca era daca merita folosit ca browser principal, ci ca browser pentru web design and/or development.                 

1 Like

Same shit. Pe langa faptul ca asteptam sa se incarce o pagina 2 minute, mai stateam 30 de secunde si pana dadeam inspect element la pagina.

Nu l-am folosit, dar nu stiu ce ar putea avea peste un Firefox normal + Firebug eventual. Din feature-uri, nimic nu-mi sare in ochi.

@Cristany Dar nu oferea mult mai multe feature-uri? Si nu, nu e “same shit”. Lafel cum PC-ul pe care creezi programul poate diferi enorm (sa aiba anumite dll-uri, sa nu le aiba, sa fie in 16-bit color mode, 8-bit color mode, 30 fps, 60fps, sa fie o caramida, ori o racheta, ori un computer cuantic inca in dezvoltare.
 
@voxspace Ma gandesc ca poate au mai multe metrice, mai multe unelte, eventual si o optiune “slowload” care sa-ti arate cum se incarca fiecare element, din pagina, de cateva sute de ori mai incet, ca sa vezi unde exact este problema. Take a look!

Asta pentru că tab-ul performance nu e suficient?

Pai… ar fi prea multe video-uri de pus, asa ca o sa las acest link si o sa revin cu un edit cu video-urile cu ce poate face…

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/47.0a2/firstrun/
Edit: Deasemenea, pe Firefox Developer vin toate chestiile care o sa vina pe Firefox, doar ca mai repede (adica developerii au prioritate).
 
Web Audio Editor


 
Page Inspector

 
Web Console

 
JavaScript Debugger

 
Network Monitor

 
Style Editor

 
Responsive Design View

 
Valence

 

#####Chiar ar fi util un buton de tip spoiler (show-hide), ca sa nu mai fie posturi(le) atat de lungi, uneori (cand sunt chestii ce pot fi omise).

Pai si marea majoritate din ele nu vin in FF normal? Stylesheet editor? Network Monitor? CONSOLE?

1 Like

Ei cu asta se lauda. Poate sunt, poate nu, poate sunt mai bune, poate nu. Eu de Web Audio Editor, Valence, Responsive Design View, Style Editor (in varianta prezentata, avand code autocompletion), precum si chestia cu hover on class_name to highlight them, sincer, nu stiam.