Frontend Masters - Workshops

Acum are loc workshop-ul live “Mastering Chrome Dev Tools” susţinut de Frontend Masters şi se pare că vor lăsa disponibile înregistrările (cel puţin pe moment… nu ştiu cât timp vor mai rămâne) în următoarea locaţie de pe livestream.com:

http://livestream.com/accounts/4894689/events/5453917

2 Likes

Link: Mastering Chrome Dev Tools

1 Like

Nu. La live-ul acesta am cautat pe google numele live-ului si asa am gasit link-ul.

1 Like

@teotite Workshop-ul React Native a fost amanat.

2 Likes

Da, am văzut ulterior și am șters postul.

În caz că uit eu, ai putea să postezi aici link-ul de livestream.com de la React Native (sau altele de la Frontend Masters)?

Am schimbat și titlul corespunzător.

1 Like

Chrome plugin -> LiveStream downloader: https://chrome.google.com/webstore/detail/livestream-downloader/abcociiobbpehgklomfdghmbdmclbmgl/related

you’re welcome :smiley:

4 Likes

Într-o oră începe un nou workshop prin livestream, de la Frontend Masters: Algorithms & Data Structures

Se pare că la fel ca în cazul celui anterior, poate fi accesat de oricine are link-ul.

2 Likes

Aici este și link-ul de la Workshop-ul de React Native, din 30 iunie.

2 Likes

Reminder: a început.

2 Likes

Săptămâna viitoare cei de la FrontendMasters ne încântă… nu cu unul… ci cu două Workshop-uri:
(ca-n advertising-ul american)

În ambele cazuri ora afişată este 5:00 PM GDT, care suspectez să semnifice Greenwich Daylight-saving Time (n-am găsit ceva mai apropiat pe Google) şi să fie cu două ore în urmă… dar nu ştiu ce să zic… doar mie-mi dă cu virgulă la aceste prescurtări? :slight_smile:

1 Like

Având în vedere că niciodata n-am înțeles pe deplin webpack, sunt destul de nerăbdător să-l văd :slight_smile:


Ora afișată la mine este 05:00 PM EEST. Adică…

5:00 PM Tuesday, Eastern European Summer Time (EEST) is
5:00 PM Tuesday, in Constanța

Reminder: în exact o oră începe Workshop-ul Webpack Deep Dive.

Deci până la urmă 05:00 PM GDT este tot una cu 05:00 PM EEST
deşi tot nu am idee ce vrea să însemne GDT :slight_smile:

În legătură cu Webpack, mai jos un post de pe StackOverflow util:

1 Like

Mâine, joi, 25 august, la ora 17:15 începe workshop-ul intitulat Node: Zero to Production.
Este vorba de un workshop de două zile, care continuă, după acelaşi orar şi vineri, 26 august.

În mail-ul primit de la Frontend Masters se recomandă, în prealabil, pregătirea Node.js 6 + npm 3, precum crearea unui Amazon Web Services developer account (resursele gratuite ar trebui să fie arhisuficiente).

Din nu-ştiu-ce motiv, evenimentul a apărut doar astăzi pe pagina livestream.com de la Frontend Masters.
(ieri am verificat şi nu era prezent, spre deosebire de workshop-urile anterioare, care apăreau cu mult înainte)

2 Likes

Greenwich Daylight Savings Time.

1 Like

Mâine, luni, 29 august, la ora 17:00 are loc workshop-ul ES6: The Right Parts

La fel ca şi în cazul workshop-ului anterior, evenimentul a apărut doar astăzi (i.e. cu o zi înainte) pe pagina livestream.com, fără alte notificări în prealabil.


@cosmin: da, am suspectat și eu să fie asta, doar că s-a dovedit până la urmă că 05:00 PM GDT (așa afișa pe pagina de livestream) a coincis cu 05:00 PM ora noastră, ceea ce nu văd cum ar fi posibil (poate-mi scapă ceva)…

Asta m-a dus cu gândul că GDT, fie se referă la altceva decât Greenwich Daylight Saving Time, fie pur şi simplu a fost o greșeală pe acea pagină.

1 Like

Întrebarea cea mai bună este: dacă eu descarc aceste filme și le redistribui (după ce nu vor mai fi disponibile pe livestream), se numește piraterie sau nu? :blush:

1 Like

Ar trebui sa ne uitam peste terms && conditions, dar am o vaga impresie ca nu ai voie sa downloadezi de pe livestream teoretic. Daca ar vrea ei, ar putea pune usor un buton de Download acolo.