Full time remote full stack web developer freelancer

  • Tipul Colaborare : full time freelance, 100% remote, program flexibil

Companie americana cauta un colaborator/colaboratoare ce detine ample cunostinte (nivel senior) de dezvoltare aplicatii web folosind urmatoarele tehnologii: PHP, javascript, nodejs, ractive.js, cloud computing si baze de date cloud non relationale si relationale. Se pune accent pe abilitatea de a concepe si dezvolta aplicatii capabile sa faca fata la miliarde de hit-uri pe zi ruland in cloud, cu costuri minime. Toate detaliile se pot gasi pe pagina companiei la sectiunea ce descrie prezentul job: Full stack remote web developer

Se ofera beneficii financiare foarte competitive; pachetele de actiuni pentru angajati sunt de asemenea comune pentru colaboratorii performanti.

Cei interesati sunt rugati sa aplice prin formularul de pe pagina mentionata; toate aplicatiile trec mai intai prin filtrul “social” al departamentului de HR; doar aplicatiile care trec de acest filtru ajung sa fie efectiv evaluate tehnic. Completarea cu simt de raspundere a formularului de aplicare ar trebui sa elimine orice problem in acest proces.

Un lucru nu inteleg de ce se face diferentiere de salarizare functie de zona geografica, pentru prima oara vad un convert-or de genul:
https://www.convert.com/salary/?r=1

4 Likes

Ideea este de a oferi o compensatie financiara care sa ofere persoanei o viata buna in locatia in care traieste, dar avand in vedere si salariul mediu statistic pentru job-ul respectiv in zona respectiva (exita baze de date publice cu aceste date)
Buffer (buffer .com) are de asemenea un calculator similar…

Sumele care apar acolo sunt brute (adica urmeaza sa platesc eu impozitele - PFA sau micro) sau nete (adica se face angajare cu contract de munca si ala e salariul net) ?

Sunt mai mult ca sigur brute in Romania, tu vei plati din 2018 taxele (~50%)

Deoarece e vorba de freelancing poti face srl si sa scoti/profiti de bani altcumva.

1 Like

Putini bani, mai ales raportat la cerintele speciale legate de traficul f mare…

Aceeasi bani se pot lua pe unul/mai multe proiecte “banale”, in care nu iti bati capul vizavi cerinte speciale…

Sumele sunt brute si doar informative. Sumele finale se stabilesc de la caz la caz, in fiecare caz in parte in functie de particularitati.

1 Like

Personal va felicit pentru transparenta, cred ca e important pentru potentialii candidati sa stie la ce sa se astepte in final.

2 Likes

transparenta este cheie in cultura companiei atunci cand functionezi folosind metodologia “holocracy”.

1 Like

Va felicit pt teansparenta !
Ar fi bine ca mai multe companii sa ofere acest lucru !

+1 pt ca este inclusa si Romania
Succes in cautarea candidatilor !

1 Like

buna ziua am eu un prieten care este foarte bun pe JS . pentru contact va dau contul la linkd https://ro.linkedin.com/in/rokyed va multumesc

cred ca era mai ok sa-i trimiti prietenului linkul unde poate aplica, cel putin asa reiese din primul post

2 Likes

cel mai bine ar fi intradevar sa aplice la link-ul mentionat…

Ati putea sa-mi dati o estimare de rata orara pentru un astfel de job va rog?

depinde de la caz la caz, in jur de $30 plus/minus

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.