Full time remote full stack web developer freelancer

(convert) #1
  • Tipul Colaborare : full time freelance, 100% remote, program flexibil

Companie americana cauta un colaborator/colaboratoare ce detine ample cunostinte (nivel senior) de dezvoltare aplicatii web folosind urmatoarele tehnologii: PHP, javascript, nodejs, ractive.js, cloud computing si baze de date cloud non relationale si relationale. Se pune accent pe abilitatea de a concepe si dezvolta aplicatii capabile sa faca fata la miliarde de hit-uri pe zi ruland in cloud, cu costuri minime. Toate detaliile se pot gasi pe pagina companiei la sectiunea ce descrie prezentul job: Full stack remote web developer

Se ofera beneficii financiare foarte competitive; pachetele de actiuni pentru angajati sunt de asemenea comune pentru colaboratorii performanti.

Cei interesati sunt rugati sa aplice prin formularul de pe pagina mentionata; toate aplicatiile trec mai intai prin filtrul ā€œsocialā€ al departamentului de HR; doar aplicatiile care trec de acest filtru ajung sa fie efectiv evaluate tehnic. Completarea cu simt de raspundere a formularului de aplicare ar trebui sa elimine orice problem in acest proces.

(Gabriel Horatiu Petchesi) #2

Un lucru nu inteleg de ce se face diferentiere de salarizare functie de zona geografica, pentru prima oara vad un convert-or de genul:
https://www.convert.com/salary/?r=1

(convert) #3

Ideea este de a oferi o compensatie financiara care sa ofere persoanei o viata buna in locatia in care traieste, dar avand in vedere si salariul mediu statistic pentru job-ul respectiv in zona respectiva (exita baze de date publice cu aceste date)
Buffer (buffer .com) are de asemenea un calculator similarā€¦

(undo for my life) #4

Sumele care apar acolo sunt brute (adica urmeaza sa platesc eu impozitele - PFA sau micro) sau nete (adica se face angajare cu contract de munca si ala e salariul net) ?

(IstvƔn F.) #5

Sunt mai mult ca sigur brute in Romania, tu vei plati din 2018 taxele (~50%)

Deoarece e vorba de freelancing poti face srl si sa scoti/profiti de bani altcumva.

(undo for my life) #6

Putini bani, mai ales raportat la cerintele speciale legate de traficul f mareā€¦

Aceeasi bani se pot lua pe unul/mai multe proiecte ā€œbanaleā€, in care nu iti bati capul vizavi cerinte specialeā€¦

(convert) #7

Sumele sunt brute si doar informative. Sumele finale se stabilesc de la caz la caz, in fiecare caz in parte in functie de particularitati.

(Gabriel Horatiu Petchesi) #8

Personal va felicit pentru transparenta, cred ca e important pentru potentialii candidati sa stie la ce sa se astepte in final.

(convert) #9

transparenta este cheie in cultura companiei atunci cand functionezi folosind metodologia ā€œholocracyā€.

(Cosmin Popescu) #10

Va felicit pt teansparenta !
Ar fi bine ca mai multe companii sa ofere acest lucru !

+1 pt ca este inclusa si Romania
Succes in cautarea candidatilor !

(Alex Stefan20) #11

buna ziua am eu un prieten care este foarte bun pe JS . pentru contact va dau contul la linkd https://ro.linkedin.com/in/rokyed va multumesc

(Ovidiu Grigoras) #12

cred ca era mai ok sa-i trimiti prietenului linkul unde poate aplica, cel putin asa reiese din primul post

(convert) #13

cel mai bine ar fi intradevar sa aplice la link-ul mentionatā€¦

(Pildit) #14

Ati putea sa-mi dati o estimare de rata orara pentru un astfel de job va rog?

(convert) #15

depinde de la caz la caz, in jur de $30 plus/minus

(system) #16

Acest subiect a fost Ʈnchis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.