Fullstack .NET devs @GEP Worldwide Cluj

Salut!

GEP Worldwide si-a deschis sediul din Cluj anul trecut, iar acum suntem deja 70 colegi. Si mai crestem. Cautam colegi in echipa de development care au experienta in dezvoltare software cu C# si .NET pe backend, Angular pe frontend, si un pic de Azure (noi lucram cu Azure, dar daca esti familiar cu AWS, sau GC, anything works).

De ce ai vrea sa afli mai multe, intrebi? Pentru ca:

  1. Produs propriu: suntem o companie de produs cu o istorie de peste 22 ani deja, globala, iar software-ul nostru este world-leader in procurement&supply chain
  2. Tech: latest technologies
  3. AI-powered, Data-driven decision making system, Cognitive computing, IoT, ML, Data Lake
  4. We are very spoiled

Putem vorbi mai multe pe email: [email protected]

@offtopic (oarecum)

Vad multe anunturi de angajare (freelance/fulltime) unde mesajul este "noi suntem, noi facem, noi avem, etc’. We, we, we, we, we.

But what’s in it for me?

Informatile carora le pasa cu adevarat multor oameni care vor sa se angajeze (bani, beneficii, mediu de lucru, etc.) nu sunt prezentate detaliat.

Spoiler alert: ii doare fix in cot pe cumparatori de realizarile vanzatorului.

Singurul lucru de care noi oamenii suntem interesati sunt propria persoana si propriile interese (asta nu face invalida caritatea spre exemplu, ea fiind doar un alt interes propriu).

Asta se aplica in tot ce tine de marketing si vanzare.

N-o zic ca sa jignesc ci (cu umilinta) sa educ. O oferta de angjare care ar pune accent pe ce ar castiga angajatul ar atrage mult mai multi potentiali angajati.

Singurul beneficiu (oarecum slabut) care reiese din anunt e ca se folosesc tehnologii de ultima ora.

Ce mi-ar place sa vad (in multe anununturi de angajare) in ordinea de mai jos.

  1. BANI! Cati? (de preferat cat mai multi, duh)
  2. Beneficii extra.
  3. Mediul de lucru. Oameni. Cultura companiei.

ii) Salary Range

With compensation a key part of any candidate’s decision making process, it’s surprising that only 22% of employees share salary information in their job description. It’s something that candidates really care about, so it could be worth including at least a salary range (if you’re not already).

iii) Benefits

Job seekers want to know about what sort of benefits a potential employee could offer. This could be anything from dental care, to access to your company table tennis table!

4 Likes

Salut Adrian,

Iti multumesc pentru raspuns!

Acesta nu este un anunt de angajare, “ca la carte”, ci, mai curand, o forma de “salut”, cat mai informala, intrucat nu am considerat niciodata Devforum un loc unde sa plictisesc oamenii cu detalii mai adecvate pentru canale oficiale de recrutare.

Observ ca postarea mea a avut un efect negativ asupra ta si iti inteleg pe deplin dezamagirile. Iti multumesc pentru referinte, apreciez initiativa!

Toate cele bune!
Cristina

Devforum e un canal de recrutare de o mie de ori mai bun ca site-urile de job-uri sau LinkedIn.

2 Likes

Nu o lua prea personal, treaba asta se aplica la majoritatea cazurilor de recrutare.

2 Likes

Multe raspunsuri de pe aici sunt bune, dar modul in care sunt livrate lasa de dorit. :slight_smile:
Parerea mea!


Imi pare rau pentru offtopic, am vrut doar sa ma descarc :dash:

1 Like

very good to know!

Eu chiar ma bucur de feedback-uri, pentru ca e bine de stiut care sunt preferintele si cum pot sa vin in intampinarea lor.

8 posts were split to a new topic: Ce detalii ar trebui să conțină un anunț de angajare?

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.