Funny dev related stuff - the chill corner 😂

Excelent comentariul asta de pe reddit :laughing:

Opusul lui TO THE MOON ? E simplu: TO THE MOON-CĂ

:tired_face:

1 Like

Discuția despre cărți nu e funny.
:troll:

image

Aka: Am văzut că era bun candidatul și am știut că o să ne ceară prea mulți bani așa că n-am vrut să ne mai stresăm :))

1 Like

Era mai funny un pic daca erau carti de Pokemon sau yu-gi-oh :smiley:

Pare o gluma, dar nu e neaparat.

Au existat cazuri de refuz din motive de ‘supracalificare’.

Se intampla in tot felul de situatii, de exemplu in US nu poti intra in politie daca ai IQ ‘prea mare’:
Court OKs Barring High IQs for Cops - ABC News (go.com)

E o colecție întreagă de coperte de programare fake.
Astea-s funny.

Era mai bine dacă exista un thread separat pentru cărți.

Sau le mutam pe DevForum Pub & Chat🍻 :smiley:

Sau folosim o anumită categorie, neinspirat denumită… #learning:book-club :smiley:

2 Likes

E o colecție întreagă de coperte de programare fake.

Le poti pune in thread-ul de bisnitari in IT.

Nu da idei, ca parca vad ca ajung in vanzare cu 100 euro cartea.

https://death-to-ie11.com/ atât.

Deschidem sampania in 6 ore.

sunt curios ce vor face oamenii din primarii care inca au sisteme bazate pe IE :frowning:

1 Like

Ce au făcut și cu IE6 & Co: vor folosi până când va fi absolut necesar să schimbe (gen se strică PC-urile și nu vor mai putea rula altceva în afară de Win 10/11).

2 Likes

Cred ca la ANAF au ceva aplicatie scrisa in DOS la ghiseu, singura optiune sa le rulezi simplu in 2022 e sa le pui pe un server virtual in cloud sau local, dar atunci nu va functiona cu imprimanta.

In multe locuri am vazut ca ti se aloca numar de inregistrare in ceva aplicatie care arata a Turbo Pascal.

La Internet Explorer nu cred ca au feature-uri asa importante, sper ca n-a facut nimeni lucruri serioase cu ActiveX, restul ruleaza si pe Edge (are un IE Mode).

Cred ca asa arata 95% din investitorii in crypto.