GMaps Streetview + map position

Salut,

In ciuda statisticilor lui @iamntz de aici imi incerc norocul si sper sa rezolv problema duminica asta (doar nu am viata sociala).

Intr-o pagina am o harta normala (Google Maps v3) cu posibilitatea de streetview, iar cand utilizatorul se afla in “state”-ul de streetview am nevoie sa afisez un overlayer cu pozitia sa din harta ca in imaginea de mai jos

(ceva de genul are si maps-ul by default).

Am vazut cateva exemple aici, doar ca nu e fix ceea ce caut din moment ce sunt legate, nu apar la schimbarea de state.

  • Scuze daca nu am fost foarte explicit.

In caz ca poate cineva sa-mi ofere un hint as fi recunoscator (nu are rost sa postez codul, nu e nimic wow)

1 Like

Nu prea inteleg ce vrei sa faci dar e relativ usor poti face un trick as zice cand schimba state-ul generezi celalalt tip de harta :slight_smile:
Daca ai da mai multe detalii ar fi mai ok sa te ajutam.

1 Like

Pana am citit asta, credeam ca am inteles. Asa ca sunt nevoit sa apelez la urmatoarea masura:

Poti, te rog, sa ne explici babeste (ca si cum i-ai explica unei babe, surde, preferabil) ce anume nu iti iese?

Nu vreau “trick” uri, vreau o varianta oficiala care sa ma asigur ca foloseste standardele lor. Singura variante care-mi vine in mine e sa ma folosesc de eventul visible_changed astfel :
La streetview se adauga inca un container pentru panorama cu un z-index mai mare, astfel ascunzand containerul de harta. As putea sa aduc containerul de harta deasupra si sa-i modific dimensiunile si stilul (si evident, sa resetez totul cand se revine inapoi la modul de map), dar nu sunt sigur ca asta e cea mai optima solutie.

Legat de cod, nu am nimic special exceptand exemplele de aici