Incarcare numai cand dau click

Am o dilema, sta cam asa: Am un tabel prin care este si “Parteneri”, cand dau click pe numarul partenerilor imi afiseaza partenerii intr-un pop-up (exact ca in poza), ideea este ca se incarca cam greu si vreau sa-i incarce&afiseze numai cand eu dau click pe Parteneri, acum se incarca odata cu index-ul si tot tabelul.
as
Asa arata tabelul fara datele alea, adica eu am scos ce ar trebui sa incarc cand dau click, asa arata:

<el-table-column label="Parteneri" sortable width="80" align="center" header-align="center">
    <template slot-scope="scope">
        <el-popover placement="right-start" width="380" trigger="click" v-if="scope.row.partners.length > 0">
 
            //AICI ERA CODUL ACELA CARE AFISEAZA INFORMATIILE DIN POP-UP, FARA ACEST COD TABELUL ESTE GOL ACUM, SE AFISEAZA DAR E GOL.
 
            <el-button round size="small" slot="reference">{{ scope.row.partners.length }}</el-button>
        </el-popover>
    </template>
</el-table-column>

Codul pe care l-am scos care afisa informatiile in pop-up:

<el-table :data="scope.row.partners" style="width:100%" size="small">
    <el-table-column width="200" property="name" label="Partener">
        <template slot-scope="prscope">
            {{ prscope.row.name }}
        </template>
    </el-table-column>
    <el-table-column width="150" label="Buget" align="right" header-align="center">
        <template slot-scope="prscope">
            <comp-partner-budget :partner="prscope.row" :project_id="scope.row.id"></comp-partner-budget>
        </template>
    </el-table-column>
</el-table>

Sarbatori faine!

poti face asta cu un ajax request si sa incarci informatia in acel element la onclick.

1 Like

O sa incerc sa fac, daca-mi poti da un exemplu ceva ar fi super, multumiri.

intai va trebui sa ai un fisier care sa-ti raspunda la interogari. de exemplu la onclick sa faci un request ajax cu id-ul partenerului si acel script sa-ti genereze ce iti apare tie acum in popup. poate fi un json doar ca apoi stilizarea o faci in front.

1 Like