Informatica Economica la distanta - Pareri ?

Salut,

Tocmai ce am terminat faculta anul acesta (23 de ani), la informatica economica ID. Nu am putut sa o fac la zi deoarece cum am facut 18 ani mi-am deschis firma si am lucrat ca freelancer, iar mai apoi m-am angajat la o companie pentru a asimila mai multe cunostinte in acest domeniu.

Grija mea este daca faptul ca am terminat la ID ar putea sa ma afecteze in obtinerea unor joburi pe JAVA, .NET sau PHP ? In momentul de fata lucrez full stack si sunt la un nivel intermediar intre middle si senior ( asta dupa evaluarea mai multor firme la care am fost la interviu )

Multumesc :slight_smile:

Nu te va afecta! Te va ajuta doar in locuri unde e nevoie de studii absolvite. Sper sa zic si ei ca tine peste 2 ani, acum am terminat anul I, tot la ID.
Nu are relevanta ca e la ID. Conteaza ce stii sa produci!

nici macar nu are relevanta daca ai facut facultate sau nu, dapoi cum ai facut-o.

1 Like

Piezi vremea aiurea cu informatica economica, n-o sa inveti nimic relevant pentru programare, stiu cativa oameni care au licenta aia. Ori faci o informatica la distanta, ori bagi cursuri pe coursera/khan academy si studiezi tu, nu pierde timpul, e pacat.

Sau amandoua daca tot s-a apucat. In facultate se invata chestii generale, ce nu te incurca, nu strica, te poate ajuta.