Interactive Resume of Robby Leonardi

,

http://www.rleonardi.com/interactive-resume/

Poate cel mai interesant si inedit CV pe care l-am vazut

Aici explica cum l-a facut.


Daca un candidat ar trimite un CV asemanator pt o pozitie de front-end developer ar trebui angajat pe loc ? :smiley:

2 Likes

Ca designer, poate. Ca programator? Nu m-aș grăbi.

Dincolo de conceptul vizual ți se pare că are altceva spectaculos? Poate îmi scapă mie ceva?

1 Like

ideea cv-ului.
Ca isi pune in valoare simtul artistic.

Omul sigur a capatat ceva expunere cu acest “CV”.

Făra îndoială!

Tocmai de aia am zis că e mai angajabil pe animație/design decât ca frontend :slight_smile:

1 Like

niste ergonomie nu i-ar strica.
dupa ce tot dau scroll sa ajung la contact si un cv pdf… pdful e tot grafic… pentru ca se stie: eu nu am nevoie de un om care sa lucreze in sistemul meu, ci am nevoie sa modific tot sistemul pentru a ma adapta la un om.

3 Likes

Ca si webdesigner omul sigur nu lucreaza pe 10$/ora.

Eu zic ca e normal sa ai un CV de genul dupa 10 ani experienta si cateva design awards. Doar ca e putin overkill sa depui atata efort intr-un CV, era destul sa puna pe o foaie awards-urile si articolele pe care le-a scris si sigur are o pozitie undeva cu un salariu mai mult decat decent.

3 Likes

nu e overkill daca designul e pasiunea ta.

1 Like

La formularul de contact am descoperit o buba. Daca esti pe telefon nu prea merge bine

Daca la asta te refereai :slight_smile:

n-am urmarit atent skilurile, dar probabil ca omul e potrivit pentru ceva jocuri / animatii, iar noi suntem orientati mai mult spre web / apps… deci mai greu sa “facem click” :slight_smile:

1 Like