Internship aplicare

Salut!
De curând mi am făcut profil de LinkedIn, un cv (2 limbi) și am încărcat un proiect în javascript(github). Ideea sta in felul următor, cu cine ar trebui sa vorbesc pentru a obține un internship înspre acesta directie (posturile de stagiatura fiind foarte rare pe frontend). Fiind la început de drum lucurile astea îmi sunt neclare, as fi foarte recunoscător dacă cineva mi ar atasa niste informații utile înspre aceasta direcție. Mutumesc anticipat!

salut,
Internship-urile pentru studenti pe la noi deja au inceput, cam peste tot s-a facut deja selectia candidatilor. Cel mai simplu contactezi direct HR-ul de la fiecare companie pe care o gasesti pe LinkedIn si le scrii.

Mai rapid iti gasesti ceva de lucru ca si junior daca stii destule. (iar asta o sa aflii doar daca incepi sa faci interviuri)

Ok, dar îmi apare vizibilitate limitată în momentul în care incerc sa accesez profilul unui hr. Ce înseamnă asta mai exact?

pai si nu esti in stare sa dai un google sa afli o adresa de email de la compania aia? da un pic din coate.