Internship DevOps, Cluj-Napoca

Am prins un internship pe pozitie de DevOps de 3 luni intr-o companie mare, cunoscuta, din Cluj-Napoca.
Mentionez ca am 3 ani de experienta in IT, dintre care 1.5 ca IT Operations Engineer.
Le-am spus in cadrul interviului ca nu ma intereseaza sub 4000 de lei, iar recent m-au contactat sa discut peste cateva zile despre o posibilta oferta pe care o au pt mine.
Intrebarea mea e daca la finalul celor 3 luni de internship pot renegocia salariul, care pentru o pozitie de junior spre mid devops engineer as vrea sa fie undeva intre 5000 5500?

2 Likes

Întreabă-ti colegii cum angajează internii, pe ce criterii.

Dacă vei fi angajat o să ai alt salariu.

1 Like

Vezi ca juniorii fara experienta primesc acum oferte de 4000 si mai stau si pe bench cateva luni.

Puteai cere 5k avand in vedere ca ai deja experienta din care 1.5 adiacenti cu DevOps.

In mod normal se face o oferta dupa intership in functie de cum te descurci in perioada respectiva. Dar depinde si de cat de mult au nevoie in acel moment.

Dupa 3 luni de internship nu esti “spre mid” de nicio culoare. Esti junior cu ambitie si potential.
1% inspiratie, 99% transpiratie e reteta.

5 Likes

Dupa 3 luni spre mid, alte 6 luni senior si inca 6 spre manager. Si in vreo 3 ani se atinge pozitia de CTO. /joke

In spiritul threadului cu copiii, dupa 9 luni apare :troll: