Lucreaza cineva la Crossover ?

Salutare! Lucreaza cineva la Crossover ca remote? Sunt curios vizavi de Crossover ca am tot auzit de ei in randul programatorilor si a developerilor din jur. Imi poate explica cineva detaliat sau din proprie experienta cum functioneaza ? Cum se intra? Ce activitate desfasoara ei. Ce metode de plata au, etc. Ideea e ca as vrea sa inteleg mai bine conceptul asta.

Gasesti discutii pe net despre tema asta. De exemplu pe Quora, dar exista si ‘rapoarte’ pe bloguri, etc. Poti sa-ti faci ceva idee. https://www.quora.com/Is-CrossOver-too-good-to-be-true-Anyone-have-experience-with-them-or-any-thoughts-about-this-company

Tinand cont ca ne aflam in Romania eram mai degraba curios de opiniile semenilor decat de cele de pe internet de asta am apelat la devforum. E mai precisa informatia asa as putea spune

3 Likes

Pai aia te platesc ca sa misti mouse-ul si sa apesi butoane la tastatura non-stop 8 ore/zi, nu pentru dezvoltarea de software unde trebuie mai mult sa gandesti decat sa dai cu sapa, dar na, daca-ti place stilul ala, go for it. M-am interesat si eu un pic de subiect, mi-a trecut din ce am aflat.

Citez, de pe site-ul lor :

Our clients have asked for various levels of activity reports. Depending on the settings agreed upon by the client and hiring manager, WorkSmart has the ability to take screenshots, as well as snapshots via your webcam, at regular intervals.

Si aici cred ca ar trebui sa se opreasca oricine.

PS : Intr-o perioada era plin de anunturi pe BestJobs, salariile erau in jur de 2000 de euro pentru un developer senior. Din cate inteleg, nu esti angajat la ei si esti responsabil sa iti platesti si taxele din suma respectiva.

6 Likes

Oribil !
Punct !
:face_vomiting:

Si pe Facebook am vazut anunturi de la ei

@misterflorescu, poate te ajuta ceva de pe aici
https://www.undelucram.ro/evaluari-crossover-totul-despre-mediul-de-lucru-3543

1 Like

Well, “cross over” in Engleza e un eufemism la a “trece dincolo”, adica “a muri” :laughing:

Ar merita sa le injecteze cineva cod in exe-ul ala trist astfel incat sa faca detour catre niste imagini statice, nu cred ca ar fi dificil, ar necesita injectare la un DLL propriu si detour la niste API-uri de OS

4 Likes