Marketplace electronics on Facebook

Mai nou Facebook face ce face si olx, tare.

1 Like

Imi aminteste de … Google plus care vroia sa faca cam ce face si Facebook si a dat gres din punctul meu de vedere , ascult des muzica direct dupa Youtube insa din cauza ca , vad si melodii care nu vreau sa le vad plus acele sugestii tin sa cred ca mai bine is micronisele, gen doar site-de anunturi, doar site de socializare si atat.

Nu mi-a aparut ca sugestie, am vazut ca sub News Feed si Messenger am Marketplace si am vrut sa vad ce face, plus ca mi-a zis ca e feature nou.

  1. LOL il stiu pe Cristi Sandu :))
  2. Daca nu se apuca sa faca contracte cu vreo firma de curierat, nu e o amenintare pt site-urile de profil, dar e un ghimpe in coaste si unul rau de tot
1 Like

Eu cred ca ii va afecta destul de mult. Diferenta va fi probabil ca cei care sunt pe OLX si alte siteuri vor posta si pe Facebook, in schimb Facebook are multi utilizatori care nu stiu sa utilizeze internetul mai departe de aplicatia lor. Sunt utilizatorii care pana mai acum cativa ani nu foloseau si nici nu-i interesa ce ofera internetul.

1 Like

Olx are o interfață foarte proasta și înceată. Nu m-ar mira să piardă oameni doar pe faza asta. Nu-i normal că un site de anunțuri sa se miste atat de greu pe un calculator modern

1 Like

L-am testat, intr-o zi intreaga am avut 1 views.

Facebook e facut pentru reclame platite…

1 Like

Sunt viewuri locale. Probabil că încă nu e deajuns de mare platforma pe plan local. Dar nu cred că greșești că o să aibă și opțiune de advertising. Similar cu anunțuri sponsorizate din orice alta platforma de genul. Sa nu sărim pe ei chiar așa.

1 Like

Ultimul update l-a transformat in olx

1 Like