Milionar din IT la aproape 30 de ani

Am aproape 30 de ani si am facut milioane de lei din freelancing in IT. Pe scurt, am vandut cursuri aspirantilor in IT. Am lucrat in trecut la Facebook si Google. Si am aproape 200k de abonati pe YouTube.

Intrebati-ma orice.

Surpins ca nu e interes aici :slight_smile:

Q1: Ai avut experiza sau vreun fel de leverage pe partea de marketing la inceput?

Q2: Ai avut la dispozitie capital masiv (peste cateva zeci de mii)

Q3: Multe din programe sun hoaxeuri la gascani? Cat de legitime sunt / au fost?

1 Like

Q1 experienta mi am castigat o din spartul semintelor si topitul berilor cu gasca de chitaristi amatori din bucuresti. usor usor m am apucat de youtube si am vazut ca e mai mult de o “seminte” . asa ca am inceput sa dau cu vrajeala d aia fina ca “aitistii” se lafaie in valuta, alea alea. au pus botu toti abonatii lui dani mocanu. mama, rupeam topurile .

Q2 da cand am inceput sa fac internship la google, m a pus astia sa studiez competente digitale de pe site ul lor. iti dai seama ca eu fiind smecher, le am citit in romana (mihaela esti viata mea). apoi au venit si bistarii bineinteles ca la valoarea mea deja faceam campanii de analitice, segmentari de clienti (vindeam breloage google), anaize in trending, tabele excel cu teoria palniei, etc.

Q3 toate programele erau legitime pentru ca foloseam doar php (mihaela te iubesc). totusi ca sa arunc momeala la fraieri, le spuneam ca o sa ii invat sa si faca un magazin online si le faceam preturi bune la hosting, ca profitam de discount la fiecare fraier initiat. si le ceream frate 5000 de euro plus detalii bancare, job ul actual, inelul nevestii, pedigree ul de la pisica.

mama, asa cum simti marea cand mirosi o scoica, asa simteam mirosu’ de monaco cand imi vira banii n cont. dascalu mi se zicea. daca intrebi pe net, oamenii ma stie.

Chiar ti-ai pierdut timpul sa scrii paragrafe intregi la misto? Jocurile, femeile te plictisesc chiar asa tare?

la dascalu enterprise toti suntem casatoriti si pocaiti. jocurile sunt pt copii.