Modificare automata link-uri profitshare

Salutare,

Caut un script care să modifice automat link-urile de advertiser în link-uri de afiliat, dacă există… Știu că există plugin WP, dar eu aș vrea să încep un proiect simplu prin care să învăț PHP și SQL pregătind un proiect mic de BF folosind o bază de date, HTML, CSS și PHP. Din API-ul profitshare n-am înțeles prea mult. Sunt un începător ceva mai avansat în programare.

Merci.

Cred că cel mai bine cauți în codul sursă al plugin-ului. Pe scurt, toate metodele le chem prin curl și trebuie să acorzi puțină atenție la generarea hash-ului.

1 Like

In sectiunea “Contul meu” de la Profitshare ai si un PDF cu documentatia API-ului (sau linkul direct: http://profitshare.ro/files/pdf/api_affiliate.pdf)

Poti folosi foarte usor cod din pluginul lor si sa il adaptezi nevoilor tale. Sau cand te blochezi undeva sa arunci o privire la cum au facut ei.

1 Like

Mulțumesc pentru răspunsuri, am găsit o soluție mai rapidă și mai ușoară pentru nevoile mele.
Am instalat pe localhost wp și pluginul și mi-am convertit toate link-urile de care aveam nevoie… .
Am extras de acolo link-urile de afiliat de care aveam nevoie.
Până mă mai pun la punct cu programarea o să folosesc metoda asta.

Merci!